UA / RU
Підтримати ZN.ua

Український оборонпром показав на виставці "Зброя та безпека-2018" нові зразки військової техніки

Новий вертоліт, бойовий блок авіабомби, безшумний міномет - ось тільки деякі з презентованих розробок.

© Український Мілітарний Портал
© Український Мілітарний Портал
Корективний блок "Адрос" БАУ-01К
© Український Мілітарний Портал
Легкий багатоцільовий вертоліт МСБ-2 "Надія"
© Український Мілітарний Портал
Самохідний роботизований комплекс "Піранья"
© Український Мілітарний Портал
82-мм БМ "Шепіт"

Деякі з українських підприємств оборонної промисловості презентували новітні зразки своєї продукції на військовій виставці "Зброя та безпека-2018", яка проводилася у Києві, повідомляє "Український мілітарний портал".

ТОВ НВФ "Адрон" представило блок аеродинамічного управління "Адрос" БАУ-01К, розрахований для використання з авіабомбами вагою 500, 250 і 100 кілограм. БАУ-01К повинен коригувати бомбу під час польоту до цілі, що значно підвищує ефективність ураження нерухомих, у тому числі малогабаритних і захищених наземних цілей.

Управління авіабомбою здійснюється відхиленням двох пар аеродинамічних рулів,які перебувають на блоці аеродинамічного коригування. Координати цілі вводяться в блок управління під час попередньої або передпольотної підготовки. Алгоритми управління блоком - власна розробка ТОВ НВФ "Адрон".

Основні характеристики БАУ-01К:

Ще одним цікавим екземпляром став вертоліт компанії "Мотор Січ". Після першого польоту у квітні 2018 вітчизняного вертольота МСБ-2 "Надія" цю розробку продемонстрували і на "Зброя та безпека 2018".

Вертоліт є результатом десяти років роботи компанії. На даний момент легкий багатоцільовий вертоліт МСБ-2 "Надія" проходить сертифікацію у Державіаслужбі України та Міждержавному авіаційному комітеті. АТ "МОТОР СІЧ" планує сертифікувати "Надію" до кінця цього року.

Двигуни на вертольоті стоять виробництва "Мотор Січі". Хоча вертоліт належить до легкого класу, він володіє хорошою вантажопідйомністю, а також може перевозити від 7 до 9 пасажирів. У конструкції МСБ-2 широко використовуються композиційні матеріали. Очікуваний практичний стеля становить 5000 м, а дальність польоту з основними баками - 730 км.

Основні особливості вертольота МСБ-2 "Надія":

ЗАТ Завод "Кузня на Рибальському" продемонстрував свою розробку - самохідну платформу "Піранья", озброєну автоматичним 40-мм гранатометом УАГ-40.

"Піранья" - роботизований комплекс; вона може рухатися у заданому напрямку на відстань до 10 кілометрів; у разі втрати зв'язку з оператором "Піранья" може самостійно відступити по раніше пройденому маршруту. Крім того, на неї окрім автоматичного гранатомета можна змонтувати й інше озброєння, наприклад, кулемети калібру 7,62 або 12,7 мм

Для прицілювання використовується оптико-електронний пристрій з надчутливою тепло- і телекамерою та лазерним далекоміром.

Компанія "Рубін-2017" також показала власну розробку - 82-мм безшумний міномет "Шепіт". Міномет призначений для ураження живої сили противника на відкритій місцевості, вогонь може вестися із закритих та відкритих позицій.

Основною особливістю цього міномета є відсутність стандартних ознак пострілу - ні полум'я і диму, сам постріл не голосніше пострілу з автомата Калашникова з використанням приладу для безшумної стрільби. Розробникам вдалося досягти цього за рахунок особливої конструкції міни.

Основні технічні характеристики "Шепоту":

Нагадаємо, 13 серпня на українських полігонах почалися вогневі випробування модернізованого танка Т-72АМТ. У бойовій машині використовується захист нового покоління, із застосуванням противокумулятивных решіток. Вона також може стріляти різними типами боєприпасів, зокрема високоточними керованими ракетами "Комбат".

Докладніше про необхідність реформування українського ВПК читайте у матеріалі Валентина Бадрака "Елементарні частинки української "оборонки"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".