UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українським законодавством відповідальності за порушення санкцій не передбачено

Саме українські слідчі повинні були б створити прецедент успішних розслідувань випадків порушення антиросійських санкцій та схем їх обходу.

Українським законодавством відповідальності за порушення санкцій не передбачено. Не тільки кримінальної, але й адміністративної.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Валентина Самар і Єлизавета Стрій. Тому, за їх словами, в Німеччині і Норвегії може вестися розслідування щодо порушення санкцій ЄС, а в США - санкцій, застосованих їх урядом. А в Україні, через порушення територіальної цілісності якої, власне, з перших днів окупації почали вводитися західні обмежувальні заходи, такі розслідування поки що неможливі.

"Хоча, знову ж таки, за логікою, саме українські слідчі повинні були б створити прецедент успішних розслідувань випадків порушення антиросійських санкцій та схем їх обходу, - зазначають автори. - В тому числі і щодо багаторазово описаної і задокументованої у розслідуваннях українських журналістів "ільменітової схеми", про яку, завдяки слідству в Німеччині і Норвегії, знову багато пишуть західні ЗМІ. Нагадаю: сировину, яка, за документами, експортується в Росію, доставляють в Керченську протоку, де на рейді перевалюють на російські судна і транспортують у закритий керченський порт Камиш-Бурун (а цьогоріч - ще й у порт на озері Донузлав під Євпаторією). Претендент на ільменітовий концентрат у Криму один - завод "Кримський титан" Дмитра Фірташа. Представники компаній-судновласників солідарно запевняють: не знали, що вантаж буде доставлений в підсанкційний Крим, так що нічого не порушували".

Детальніше про уявні санкції з боку України проти олігархів, політиків і компаній з РФ читайте в матеріалі Валентини Самар і Єлизавети Стрій "Санкції: курси крою та шиття" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".