UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українським професорам скасували вимогу знати англійську на рівні В2

Замість знання англійської на рівні В2 можна володіти однією з мов країн Європейського Союзу на тому ж рівні.

Міністерство освіти і науки України за рішенням суду скасувало вимоги для отримання вчених звань професора та доцента, замінивши їх на інші.

Як повідомляє прес-служба МОН, Окружний адміністративний суд міста Києва у вересні 2016 року зобов'язує МОН змінити наказ, апеляцію міністерства залишили без задоволення.

Зокрема, постанова суду вимагає вилучити з Порядку присвоєння вчених звань пункти, що стосуються: обов'язкового 10-річного стажу для здобувачів звань, наявності трьох обов'язкових публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, та отримання сертифікату, що підтверджує рівень знання англійської мови на рівні В2.

"Фактично, суд своїм рішенням вилучив вищезазначені пункти з вимог до отримання вчених звань. Проте МОН доповнило наказ іншими пунктами", - йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

Вимогу до кандидата "провадити навчальну діяльність не менш як 10 років на посаді асистента, викладача, старшого викладача, доцента (далі по тексту)" замінено вимогою "мати стаж роботи не менш як 10 років на посаді асистента, викладача, старшого викладача, доцента (далі по тексту)".

Вилучену судом вимогу про наявність у претендента трьох публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, замінено на наявність двох аналогічних публікацій.

У новій редакції вимог звання зможуть кандидати, що на рівні В2 володіють однією з мов країн Європейського Союзу, мають на підтвердження відповідний сертифікат або диплом про вищу освіту за відповідним мовним профілем (наприклад, диплом магістра з німецької філології).

Детальніше про скандал зі скасуванням вимоги до українських професорів і доцентів знання англійської на рівні В2, підтвердженого сертифікатом міжнародного зразка, читайте в матеріалі "Скільки можна смикати стоп-кран?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".