У році, що минає Держприкордонслужбою зафіксовані 550 випадків пропозиції неправомірної вигоди прикордонникам, від якої прикордонники відмовилися. Бували й інші приклади. Відомство вважає, що прикордонна служба повинна асоціюватися з відданістю державі, тому кожен негативний випадок ретельно розслідується, і винні залишають службу, а випадки відмови від хабара стають можливістю заохотити людей.
Про це повідомив голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко під час конференції "Стратегічні комунікації – складова ефективного реформування правоохоронної системи".
"Тільки в цьому році ми фіксуємо понад 550 випадків спроб надання неправомірної вигоди нашому персоналу і випадки, коли наш персонал відмовлявся від цих хабарів на загальну суму понад 1,6 млн грн", - сказав він.
За його словами, важливо, щоб прикордонна служба асоціювалася з відданістю державі.
"Наша мета, щоб прикордонник асоціювався в суспільстві не з чергами на кордоні, не з хабарами, спробами тиснути на людей, які перетинають державний кордон, а асоціювався з відданістю державі, чесним, патріотичним ставленням до громадян і виконанням своїх обов'язків", - додав він.
Нагадаємо, на Луганщині чоловік, який був засуджений дев'ять разів, намагався за хабар перетнути українсько-російський кордон.
Випадки пропозиції хабара документуються на кордоні постійно, але порівняно з 2017 роком цифри випадків пропозиції неправомірної вигоди менше майже вдвічі.
Раніше повідомлялося, що військова прокуратура Центрального регіону України затримала під час отримання хабараначальника Полтавської митниці ДФС України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.
Наголошується, що чиновник отримав 4 тис. дол. неправомірної вигоди в розмитненні автомобілів з вантажем.
"Предмет злочину вилучено.Встановлено, що начальник Полтавської митниці на початку травня 2019 висунув суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності вимогу про передачу йому грошових коштів за безперешкодне проведення митних формальностей з розрахунку 400 доларів США за один розмитнений автомобіль з вантажем в зоні діяльності очолюваної ним митниці. 7 вересня 2019 вимагач в Києві отримав "винагороду" за 10 оформлених контейнерів - 4000 доларів США, що задокументовано у рамках контролю за скоєння злочину", - йдеться в повідомленні.