UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українським екс-беркутівцям-втікачам можуть надати громадянство РФ

Обвинувачені у тяжких злочинах під час Революції Гідності не можуть бути визнані політичними емігрантами, але можуть попросити притулок у Росії.

Перший заступник голови комітету Державної думи Росії у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін заявив, що в Думі допускають надання громадянства РФ українським екс-беркутівцям-втікачам, повідомляє радіостанція "Говорить Москва".

"У цій ситуації можна було б вдатися або до програми добровільного переселення співвітчизників до Росії, або до положення про тимчасовий притулок, яке саме з подіями в Україні було у нас введено в дію. Все це передбачає певні процедури, але якщо самі громадяни України готові на них піти, то в цьому випадку вони можуть бути застосовані. Щоправда, це означає водночас вихід з громадянства України у відповідності до наших нинішніх законів. Тому все залежить не тільки від нас, але і від них", - зазначив Затулін під час інтерв'ю.

Тим не менш, колишні співробітники спецпідрозділу "Беркут" в Росії не можуть бути визнані політичними емігрантами.

"Вони в чистому вигляді є політичними емігрантами, але у нас політичний притулок не може бути надано громадянам країн, з якими у РФ безвізовий порядок перетину кордону. А з Україною досі у нас саме такий порядок".

За словами Костянтина Затуліна, він вже вніс до Держдуми відповідний законопроект для скасування цієї норми. Однак у нижній палаті проект закону поки не розглядали.

Читайте також: День пам'яті Небесної сотні в Києві пройшов спокійно – МВС

Раніше повідомлялося, що чотири колишніх співробітника харківського батальйону спеціального призначення МВС "Беркут", яких підозрюють у вбивствах та інших тяжких злочинах проти учасників Революції Гідності, втекли в Росію після звільнення з-під варти.

Нагадаємо, 6 квітня Апеляційний суд Києва звільнив з-під варти екс-"беркутівця" Віталія Гончаренко, якого прокуратура звинуватила у вбивстві трьох осіб під час Революції Гідності.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що до теперішнього моменту Росія надала громадянство 14 екс-беркутівцям, обвинуваченим у розстріли активістів Євромайдана 20 лютого 2014 року.

Андрій Капустін у своїй статті для ZN.UA пише, що українська правоохоронна система зіткнулася з гострою нестачею дистанційних кайданів – електронних браслетів, що надягаються на підозрюваного при зміні йому запобіжного заходу з утримання під вартою на домашній арешт.

Детальніше про проблему нестачі електронних засобів стеження за підсудними читайте в статті Андрія Капустіна "Куплю кайдани дистанційні. Дорого" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".