UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українських туристів з Балі змушують погодитись на платну обсервацію

Українці заявляють, що їх не попереджали про обов'язкову обсервацію перед вилітом.

Українські туристи, які прилетіли з Балі чартерним рейсом PQ398, заявляють, що їх не попереджали про обов'язкову двотижневу обсервацію в Україні. Тепер їм пропонують платну обсервацію у двох готелях "за 380 євро", пише "Українська правда".

Пасажир рейсу з Балі Тарас Гончаренко заявив, що чартер вони оплатили самостійно. При покупці квитків ніхто не розповів про те, що вони будуть на обсервації. За словами чоловіка, наразі в літаку залишилося 130 осіб зі 180-ти. На борту є діти і люди похилого віку. У них немає з собою води та харчів, а одяг і багаж – на злітній смузі.

Українців не випускають з літака, поки вони не підпишуть документ про те, що все повідомлені про причини і характер обсервації, про наслідки недотримання режиму. Але ніхто не пояснює умови, під якими їх просять підписатися.

"Заборонили знімати будь-які відео з літака. Адвоката до них не пускають (бо це карантинна зона... Конституція не працює під час карантину?). Туалети перестали працювати, їх закрили. Води немає – закінчилася. Проблема в комунікації. Людям можна усе пояснити. А не кинути на амбразуру командира і бортпровідника", - заявляє адвокат Масі Найєм, який представляє Тараса Гончаренка, у своєму дописі в Facebook.

Туристам пропонують пройти платну обсервацію у київських готелях, хоча можна пройти її і безкоштовно в готелі "Козацький" у центрі Києва.

Пасажири заявили, що вони готові пройти обстеження за свої гроші, щоб довести, що вони не заражені коронавірусом.

Раніше, пасажири, які прилетіли з Дохи, заявили, що рішення Кабміну про обсервацію було ухвалено, коли їхній літак уже був у небі. в обох рейсах всі були від початку згодні на двотижневу самоізоляцію та на аналізи прямо в аеропорту, але ніхто не знав обсервацію в готелях.

Український уряд ввів карантинний режим, закрив усі аеропорти, окрім "Борисполя" та припинив випускати з країни громадян, які їдуть за кордон як туристи на позачерговому засіданні у понеділок, 23 березня. Заборона набрала чинності у вівторок, 24 березня, і поширювалась лише на пасажирські перевезення.

З початку карантину Міністерство інфраструктури разом з Міністерством закордонних справ повернуло в Україну 100 тисяч громадян. Ще близько 9 тисяч осіб, які заявили про бажання повернутися додому, залишаються за кордоном.

25 березня з Туреччини в Україну прилетіли 430 українців, які не змогли повернутися додому до закриття кордону.

В Єгипті ще залишаються українські туристи. Їх Міністерство закордонних справ обіцяє повернути на батьківщину найближчим часом. 24 березня їх було понад 30 тисяч. Наразі цифра набагато менша.