Українські студенти-медики взяли участь у міжнародному моніторинговому дослідженні якості медичної освіти, результати якого оприлюднили на сайті МОЗ.
Повідомляється, що міжнародний іспит з основ медицини пройшли 88% всіх студентів 4 курсу спеціальності "Медицина".
Результати українських студентів - середній бал 27% - вдвічі нижчий, ніж середній бал міжнародної порівняльної групи. 3518 студентів з Америки, Азії, Європи та Океанії, що входять в порівняльну групу, в середньому пройшли тест на 54%.
Міжнародний іспит з основ медицини розробляє і перевіряє Національна рада медичних екзаменаторів (NBME), тому неможливо дати хабар екзаменатору, а результати - підробити. Такий інструмент буде використаний в медичній освіті та в подальшому.
У цьому році в липні міжнародний іспит з основ медицини в рамках єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЕГКЭ) здавати студенти-медики третього року навчання. Це 160 тестових завдань українською мовою в веб-форматі.
"Метою впровадження міжнародного іспиту є, по-перше, боротьба з корупцією в медичній освіті, адже іспит перевіряється анонімно за кордоном. По-друге, стимулювання університетів до розвитку, оновлення програм, підвищення якості викладання. Міжнародний іспит з основ медицини - це інструмент вдосконалення, а не покарання", - зазначив заступник міністра Олександр Лінчевський.
Раніше 6,8% студентів-медиків провалили іспити за програмою "Крок-2". У МОЗ обіцяють розробити рекомендації щодо вдосконалення навчальних планів і освітніх програм, щоб наблизити рівень медосвіти до світового.
Нагадаємо, ще у 2017 році в Міністерстві охорони здоров'я заявляли, що кожен рік близько 10% студентів-медиків не долають прохідний бар'єр, здаючи ліцензійні іспити "Крок-2" та "Крок 3".