UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські лабораторії готові робити мільйон ІФА-тестів на антитіла до коронавирусу на добу — Ляшко

ІФА-тести на виявлення антитіл до нової коронавірусної інфекції поки тільки випробовують.

Українська лабораторна мережа готова проводити мільйон тестів на добу. Їх реєструють як українські виробники, так і замовлення німецьких та американських тестів, повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі "Право на владу".

"Головне, щоб підтвердили тестування саме цих ІФА-тестів на антитіла до нового коронавірусу. Зараз з'явилася велика кількість тестів на коронавірус. Втім, коронавірус у нас циркулював й до того в Україні, тому ми можемо показати, що так, наявні антитіла до коронавирусу, але вони не будуть захищати від коронавирусной хвороби. Тому нам треба знати, що це специфічний ІФА-тест специфічних антитіл до специфічного коронавирусу", - додав Ляшко.

Сам санлікар не обстежувався на наявність антитіл. Однак зазначив, що Україна може стати п'ятою країною у світі, де буде запущена масова ІФА-діагностика для виявлення антитіл до коронавирусу COVID-19.

Сьогодні такі тести роблять у Німеччині та США.

"Я думаю, що найближчим часом буде масове тестування населення саме на наявність антитіл. Це буде показувати, перехворіли або не перехворіли, є імунітет. Поки ми не маємо чітких наукових даних, якої тривалості цей імунітет буде. Але поки можемо судити про те, що у кого є ці антитіла - імунітет справляється три місяці", - розповів Ляшко.

Чиновник також зазначив, що в даний час для виявлення коронавіруса в організмі використовують полімеразну ланцюгову реакцію.

"ПЛР-тести не можна використовувати постійно, оскільки є питання інкубаційного періоду. Ми можемо потрапити в перші три дні інкубаційного періоду, коли буде неінформативним цей тест. Отже, для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби використовують ІФА-методи", - каже Віктор Ляшко.

Детальніше про ситуацію з тестами на коронавірус і лікуванні COVID-19 в Україні дивіться в повній версії програми.

Нагадаємо, що раніше МОЗ повідомляло: більшість українців заразилися на території країни і тільки 7% - за кордоном. За даними уряду України 70% громадян продовжують виходити на роботу в умовах карантину.