Використання неліцензійного програмного забезпечення в органах державної влади у 2013 році скоротилася з 40% до 33%, повідомив в.о. начальника відділу авторського права та суміжних прав Державної служби інтелектуальної власності України Олексій Арданов.
Напередодні Торговельне представництво США і Міжнародний альянс інтелектуальної власності оприлюднили звіт про стан захисту авторських прав у світі, в тому числі і в Україні. Згідно з двома документами Україна не вирішила проблем у цій сфері та може залишитися країною номер один у переліку країн, де порушують права інтелектуальної власності, куди її було внесено в 2013 році.
"Державна служба визнає, що ті проблеми, які піднімають у звіті, ще не вирішено. Тим не менш, ми можемо констатувати, що протягом 2013 року намітилися тенденції до поліпшення ситуації щодо легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади, розроблено законопроект щодо боротьби з піратством в інтернеті. Згідно з даними інвентаризації, проведеної у центральних органах виконавчої влади, заходи з легалізації комп'ютерних програм сприяли поступовому зниженню рівня використання неліцензійного програмного забезпечення з 40% у 2012 році до 33% у 2013 році", - зазначив Арданов.
Він також додав, що в даний час його відомство готує проект закону, який направлено на врегулювання діяльності організацій колективного управління.
У 2013 році державний бюджет передбачав 100 млн грн на легалізацію ПЗ в органах державної влади. Цього року коштів у бюджеті на ці цілі не передбачено. !zn
Читайте також:
Україна повернула офіційний статус найбільш "піратської" країни у світі
У чиновників відберуть піратське ПЗ до 2015 року
США внесли ринки "Петрівка" і "Сьомий кілометр" до піратського списку