В організації собору для отримання Томосу і питанні про подвір'я Вселенського патріарха частина роботи повинна взяти на себе українська влада. Це справедливо, оскільки чинний президент напевно зуміє з чималою вигодою обміняти Томос про автокефалію на голоси виборців. Але тільки в тому випадку, якщо йому вдасться зробити дві речі: умовити владик (а також світський "супровід") не припускатися помилок на соборі і не допустити силових акцій.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Катерина Щоткіна. На її думку, якщо це йому вдасться, він зможе повною мірою відчути плоди перемоги.
"Президент Порошенко докладає чимало зусиль, щоб переконати публіку в тому, що володіє ситуацією. Причому настільки, що може нею навіть трохи "порулити". Почасти так воно і є. У всякому разі в тому, що стосується інформаційного супроводу процесу подання автокефалії, - зазначає оглядач. - Без участі президентського оточення і його каналів інформаційного впливу більша частина публіки - у звичайній ситуації абсолютно байдужа до церковних питань - нічого не помітила б. А якщо й помітила, то засумнівалася б у тому, що президенту світської країни варто займатися такими "середньовічними" питаннями".
Детальніше про надання Томосу українській церкві читайте в статті Катерини Щоткіної "Синод на Фанарі: Ласкаво просимо додому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".