Українська сторона у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації в Донбасі (ТКГ) наголошує на важливості якнайшвидшого проведення другої хвилі звільнення українських заручників терористів ОРДЛО.
"Очікуємо, що друга хвиля звільнення утримуваних осіб відбудеться якнайшвидше. Українська сторона готова до компромісів задля того, аби люди повернулись додому", - наголосила прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
На третьому у 2018 році засіданні ТКГ у Мінську українська сторона також підіймала питання про перегляді Росією своєї позиції щодо гуманітарної ініціативи.
"Закликаємо РФ переглянути свою позицію стосовно важливої гуманітарної ініціативи – створення за участі України, РФ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста тристороннього механізму пошуку зниклих без вісті, до роботи якого запрошуватимуть представників ОРДЛО. Поки що РФ відмовляється брати участь в цій роботі", - додала вона на своїй сторінці в Facebook.
Крім того, українська сторона на засіданні у Мінську й на рівні підгруп, і в рамках Тристоронньої контактної групи вчергове вимагала відкрити КПВВ "Золоте" на Луганщині. Та нагадала про те, що Росія має дотримуватись зобов'язань, взятих на себе в рамках рішень лідерів країн "Нормандської четвірки".
Окремо українська сторона висловила обурення обстрілом бойовиками безпілотника Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ 9 лютого цього року.
"Безпека патрулів місії – важлива складова мирного врегулювання, агресія та насильство по відношенню до спостерігачів ОБСЄ є неприпустимим", - наголосила Оліфер.
Раніше колишній президент, представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив про те, що наступне звільнення незаконно утримуваних у Донбасі українців має відбутися до березня, однак ключовим фактором залишається позиція Росії.
Нагадаємо, 27 грудня 2017 року на КПВВ "Майорське" в районі Горлівки Донецької області відбувся обмін утримуваними особами. Унаслідок обміну з полону угруповань ОРДЛО було звільнено 74 українця (з них – жінка, яка вирішила залишитися в Донецьку) в обмін на 233 бойовика, помилуваних і засуджених в Україні.
18 січня в Мінську представники України і ОРДЛО обмінялися новими списками утримуваних осіб для обміну.