UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська сторона почала підготовку до відведення сил АТО в зонах безпеки в Донбасі

Українські офіцери з ОЦКК визначили на ділянках розведення сил у Донбасі можливі місця для розгортання пунктів моніторингу ОБСЄ.

Військовослужбовці української сторони СЦКК провели рекогносцировку в районах на лінії розмежування в Донбасі, визначених рамковим рішенням Мінської контактної групи для відведення збройних сил сторін конфлікту.

Як повідомляє у Facebook прес-центр штабу АТО, посилаючись на заяву керівника української сторони в ОЦКК генерал-майора Бориса Кременецького, українські офіцери визначили в зазначених районах можливі місця розгортання спостережних пунктів для спостерігачів СЦКК і СММ ОБСЄ.

В даний момент йде узгодження окремих технічних моментів реалізації рішення.

"З метою забезпечення цілодобового моніторингу обстановки на визначених ділянках, в українській стороні СЦКК здійснено перерозподіл особового складу та автомобільної техніки. Опрацьовані питання взаємодії та зв'язку з СММ ОБСЄ з метою оперативного вирішення питань", – вказується в повідомленні штабу.

Як повідомив у коментарі "Інтерфакс-Україна" речник штабу АТО Іван Ареф'єв, українська сторона готова до виконання рамкового рішення щодо відведення сил, при виконанні всіх зазначених в угоді умов, зокрема – повного припинення вогню на сім діб.

Він також розповів, що незважаючи на угоду, в ніч на середу противник порушив в одному з районів "режим тиші".

"В одному з тих районів, де має відбутися відвід, Станиці Луганській, вони застосували гранатомети. Стріляли два рази", - повідомив представник штабу.

Раніше в так званому "Міністерстві оборони ДНР" заявили, що розведення сил сторін конфлікту в "зоні безпеки" у Петровського має розпочатися у період з першого по третє жовтня.

Нагадаємо, в ході засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту в Донбасі 21 вересня було підписано рамкове рішення про розведення сил та засобів ЗСУ і бойовиків ОРДЛО на лінії розмежування в зоні АТО.

Розведення заплановано тільки на трьох ділянках лінії розмежування з чітко визначеними координатами (Станиця Луганська, а також Золоте і Петровське в Донецькій області). У той же час, Київ розраховує на те, що в ході його імплементації будуть відпрацьовані підходи з розведення сторін уздовж всієї лінії розмежування.

Згідно з підписаним контактною групою документом, обов'язковою умовою для початку розведення сил ЗСУ та бойовиків ОРДЛО в зоні проведення антитерористичної операції є семиденний режим "повної тиші".