Розмивання професійного середовища, коли в розвідку на високі посади масово прийшли люди зі сторони, посилилося під час тримісячного керівництва Владислава Бухарєва, який фактично готував повернення Служби зовнішньої розвідки до СБУ, пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у своїй статті для DT.UA.
"Однак свіжа кров у кастові структури - не завжди добре. І не тільки тому, що масове заходження чужинців може спровокувати внутрішній конфлікт. І не лише тому, що в "есбеушників" або "ментів" інший професійний менталітет. Деякі з новоприбулих при Бухарєві запам'яталися в "лісі" прозаїчними запитаннями: "Поділіться: як ви тут заробляєте? Де бабло рубаєте?", - пише Кравченко.
Оглядач додав, що з призначенням Валерія Євдокимова почався не менш масовий прихід до керівництва прикордонників.
"Як гірко пожартував один із наших співрозмовників, "у розвідці вже скоро не залишиться розвідників". Чи зможе колишній керівник розвідки Прикордонслужби стати ефективним керівником стратегічної розвідки? Історія показує, що не завжди гарний командир роти стає чудовим командувачем армії", - зазначає Кравченко.
Детальніше, чому Закон "Про розвідку" не рятує саму розвідку, читайте в статті Володимира Кравченка "Ліс" на задвірках" для видання "Дзеркало тижня. Україна".