UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україні загрожує катастрофа, а ЄС не звертає увагу – екс-комісар ЄС

Ферхойген вважає, що Європа відповідальна за українське майбутнє і повинна діяти більш рішуче.

В українському суспільстві зростає розчарування і роздратування політичною ситуацією, яка з часів революції на Майдані майже ні змінилася. Україні загрожує політична і економічна катастрофа, але Євросоюз закриває на це очі і не допомагає партнерам у Києві.

Про це у своїй статті на сторінках Sueddeutsche Zeitung написав колишній комісар ЄС з питань розширення і добросусідства Гюнтер Ферхойген. Він зауважує, що престиж уряду настільки низький, що фактично не відіграє ніякої ролі. Президент Петро Порошенко більш популярний, але не набагато. В цей же час, на думку німецького політика, тривогу викликає "Правий сектор", який підсилює атмосферу ненависті.

Через те, що на Сході України бої дещо вщухли, світ вчиняє з Україною так, як він це робив останні 25 років: залишив її сам на сам з проблемами і дає невеликі кошти.

"Україна опинилася на межі банкрутства, економіка скоротилася, безробіття зросло до рекордних відміток і змін на краще не видно, тому що ніхто не хоче інвестувати в такій країні. А що робить ЄС на фоні цих загроз? Нічого, веде справи, як зазвичай", - критикує пасивну позицію Європи Ферхойген.

На думку політика, такий підхід європейців дуже короткозорий і небезпечний. Йому також не подобаються умови угоди про асоціацію України з ЄС. В ній не враховано витрат Києва на трансформаційні процеси. Крім того, колишній єврокомісар вважає, що угода більш вигідна для ЄС ніж для України. Він підкреслив, що для українців головним експортним товаром лишаються продукти харчування. Але Європа лишила ще на багато років економічні обмеження на імпорт українських товарів.

Автор пише, що ЄС повинен приділяти Україні належну політичну увагу, яка б виходила далеко за межі мінських угод щодо перемир'я в Донбасі. І перед усім треба почати думати, як українці переживуть зиму цього року.

"ЄС відповідальний за майбутнє України", - пише німецький політик, додаючи, що Брюссель повинен якнайшвидше усвідомити це і вирішити, що конкретно він буде робити.

Тим часом підтримка вступу в ЄС серед українців впала до 50%. Про це свідчать данні соцопитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова. При цьому у липні 2015 року 16% населення вважають пріоритетним вступ до Митного союзу (у грудні 2014 року – 17%). Данні останнього опитування збігаються з цифрами, які отримали соціологи групи "Рейтинг" у червні 2015 року, зафіксувавши падіння підтримки вступу до ЄС до 51%.