Час від часу 3 сили проголошують застарілими через новітнє портативне протитанкове озброєння і труднощі з транспортуванням важких бойових машин до поля бою.
"Але не кажіть про це Україні. Втручання російських танків у серпні 2014 року у війну Києва проти бойовиків на Сході України зупинили те, що було схоже на наближення перемоги урядових військ", - пише на сторінках The National Interest експерт Університету Джорджтауна з вирішення конфліктів Себастьян Роблін.
Він нагадує, що українські війська використовують в основному старий Т-64 в конфлікті проти проросійських сил. Його вважали "супертанком" в часи Холодної війни, тобто 25 років тому. Через сучасні бронебійні ракети і російські танки аналогічного класу в руках терористів, Україна втратила близько 200 Т-64С на війні, яка триває досі.
Однак, Україна вже розробила сучасний танк – Т-84М "Оплот". Хоча зараз лише 10 таких машин на озброєнні української армії. Завод імені Малишева в Харкові оголосив у 2015 році, що він виготовить 40 таких танків, але всі вони будуть продані Таїланду.
Очевидно, що азійській країні українська "броня" потрібна для використання у своїх прикордонних конфліктах. Власні тайські танки показали себе добре у конфліктах, однак українські машини досить якісні і значно дешевші.
"Водночас, зважаючи на те, що українська бронетехніка була відтіснена від східного краюу країни, можна припустити, що у Києва є причини передати ці "Оплоти" своїм військоми", - йдеться в статті.
Але в 20125 році заступник виконавчого директора "Укроборонпрому" Сергій Пінкас пояснив, що українські танки поїдуть в Таїланд через фінансові причини. Кожен оплот коштує 5 мільйонів доларів. Ці гроші можна використати для оновлення вже наявних Т-64 до більш ефективного стандарту "Булат".
Цинічні коментатори вже побачили в цьому доказ, що чиновники в Києві просто намагаються нажитися за рахунок безпеки своїх солдатів. Але з іншого боку, це може бути свідчення того, що Україна хоче провести свої оборонні закупівлі в більш збалансований фінансово спосіб.
В короткостроковій перспективі для українських військових дійсно вигідніше оновити великий арсенал вже наявних Т-64С, ніж витрачати час і гроші на виготовлення абсолютно нових машин. Український уряд, який страждає від безгрошів'я, схоже, намагається стабілізувати свої фінанси і модернізувати Збройні сили так, щоб стали сильними на роки, а не в найближчих боях, які малоймовірні.
"Україна вже планує дуже амбітні розробки, включно з програмою TIREX, яка пропонує виготовити танки Т-64БВ з безпілотною вежею. Також є плани з виготовлення 50 танків "Оплот" після доставки партії Таїланду", - йдеться в статті.
Зважаючи на те, що бойовики на Сході України дуже залежать від бездонної російської підтримки у відбитті українського наступу, здається більш розумним для Києва дозволити своїй політичній ситуації і військовим можливостям розвиватися поступово і впродовж якогось часу.
Тим часом, українська розвідка повідомила, що Росія перекинула в Торез 15 танків. Крім того, як зазначають в управлінні, бойовики в Донбасі продовжують порушувати режим припинення вогню.
Нагадаємо, згідно з інформацією генерального штабу ЗСУ, представленої Офісом віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, з моменту початку агресії проти України, кількість російської військової техніки і зброї в Донбасі зросла в кілька разів. Раніше українська розвідка повідомляла про перекидання з території РФ в Донбас САУ "Гвоздика" та "Акація".