UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україні не вистачає грошей на "оборонку" - спікер ВР

Грошей, зокрема, не вистачає на оплату ремонту бронетехніки.

В Україні не вистачає коштів на фінансування оборонних замовлень, зокрема, на ремонт бронетранспортерів і виготовлення нової техніки, повідомив голова Верховної Ради України Андрій Парубій в ефірі 5 каналу.

Зокрема, він підтвердив інформацію про те, що українську бронетехніку через брак фінансування не ремонтують вже кілька місяців. "Так, це правда", - сказав Парубій.

Крім того, за словами спікера, парламент нещодавно ухвалив новий закон, в якому, крім реконструкції БТРів, передбачена розробка та виготовлення нової техніки, проте на це поки не вистачає засобів.

"Власне, ми взяли кілька днів тому закон про стратегічному оборонному замовленні, де ми передбачили цілий ряд, не тільки реконструкцію БТРів, які є, а ще й розробку і виготовлення нової військової техніки, іноді просто унікальної, ця техніка не дуже відстає від іноземних зразків. У тому числі, від протитанкової зброї, більш відомої у нас як Javelin, яку ми так давно чекаємо від США. Розробка триває і чекає свого виготовлення. Звичайно, катастрофічно не вистачає коштів на оборонну сферу", - повідомив Парубій.

Що стосується амеиканского зброї, то, як повідомлялося, dерхня палата Конгресу США у вівторок, 14 червня, схвалила проект бюджету Пентагону на 2017 рік.

Текст документа передбачає виділення Україні фінансової допомоги у розмірі 250 мільйонів доларів. Крім того, така ж сума може бути надана Києву рішенням міністра оборони за погодженням з держсекретарем. Для цього представники Пентагону і Білого дому повинні будуть переконати сенаторів, що Україна досягла суттєвого прогресу у реформуванні оборонної сфери, боротьби з корупцією та підвищення відповідальності влади.

Читайте також: Парубій побоюється, що робота ЦВК буде заблокована

Тим часом, помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд озвучила умови надання Україні фінансової допомоги США. За її словами, Вашингтон готовий надати Києву фінансові гарантії після прийняття Україною узгоджених з Міжнародним валютним фондом законів.

Нагадаємо, в 2014-2015 роках США вже надали Україні військову допомогу на 260 мільйонів доларів, включаючи постачання наметів, бронежилетів, тепловізорів, транспортних засобів, медичного та інженерного спорядження, портативних радіостанцій, протимінометних радарів і патрульних катерів. У той же час, Сполучені Штати не постачають Україні летального озброєння.

Проборонный бюджет США-2016 передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги.