UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українцям наступного року стане складніше влаштуватися на роботу в Польщі – Wyborcza

З квітня 2017-го року спрощена процедура працевлаштування зникне.

В третьому кварталі цього року польські компанії видали 313 тисяч довідок про намір взяти на роботу громадян України. Цього було достатньо, щоб без спеціальної робочої візи влаштуватися і працювати півроку. Якщо порівнювати з даними 2015-го, то можна помітити зростання таких випадків на 70%.

Але скоро міністерство праці Польщі почне виконувати директиву ЄС, яка створить перешкоди для працевлаштування українців.

Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza, додаючи, що спрощена процедура на основі довідок від працедавців зникне остаточно в 2018 році. Видання пояснює, що вже зараз в міністерство у справах сім'ї, праці і соціальної політики Польщі працює над змінами до закону про сприяння зайнятості та реалізації на ринку праці директиви ЄС. Вчора у відомстві повідомили, що втілення змін почнеться в квітні 2017 року, а остаточне скасування процедури на основі довідок відбудеться з 1 січня 2018-го.

Замість звичної схеми з'явиться два типи дозволів: на сезонну роботу (буде видаватися лише в осінні місяці) і короткотермінову (дозвіл працювати впродовж півроку). Обидва дозволи буде видавати староста повіту. Сезонний дозвіл буде стосуватися лише сільського господарства і туристичної сфери. Про нього просити зможуть всі громадяни країн, які не входять в ЄС. Працедавець, перед тим як просити дозволити йому найняти сезонних працівників-іноземців, повинен буде довести, що в Польщі немає охочих зайняти запропоновані ним робочі місця. А зарплата для іноземців повинна бути на такому ж рівні, як і для місцевих працівників. Староста буде мати право відмовити у видачі дозволу, якщо виявиться, що працедавець раніше нелегально наймав робітників.

Короткострокові дозволи зможуть отримувати громадяни України, Білорусі, Молдови, Росії, Вірменії і Грузії. Їх можна буде видавати спеціалістам усіх сфер і без попередніх пошуків кадрів на внутрішньому ринку. Але працедавець, який існує менше року, не зможе клопотати про такі дозволи для іноземних працівників.

Раніше видання Gazeta Wyborcza писало, що Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан. Польські працедавці нарікають, що держава не пропонує лояльних програм для українців. При цьому вони бояться, що коли ЄС скасує візи для України, її громадяни поїдуть на заробітки в більш багаті країни на Заході.