Українці скаржаться на погіршення матеріального благополуччя і необхідність урізати свої витрати, свідчить дослідження TNS MMI за перший квартал 2015 року.
65% українців-жителів міст (від 50 тис.) вважають, що їх матеріальний стан погіршився за останній рік.
Своє майбутнє громадяни України також бачить досить песимістично: 55% гадають, що в найближчому році матеріальний стан сім'ї погіршиться, 47% стверджують, що наступні 12 місяців для економіки країни будуть важкими, а 52% вважають, що несприятливим буде не тільки цей рік, але і найближчі п'ять.
"Якщо порівняти березень 2014р. і березень 2015р., то українці стали економити буквально на всьому: починаючи від відпустки і закінчуючи продуктами харчування. Як би там не було, комунальні послуги/оренда житла, ліки та їжа поки залишаються статтями витрат, на яких економлять найменше", - відзначають дослідники.
У порівнянні з березнем минулого року на 11% збільшилася кількість респондентів, які намагаються заощадити на відпустці і подорожах, на другому місці опинилися транспортні витрати, в тому числі і на обслуговування авто (+9%).
64 % опитаних впевнені, що зараз поганий час для великих покупок для дому, а 57% вважають, що зараз не слід робити заощадження.
Згідно з даними Держстату, за підсумками першого кварталу 2015 року в порівнянні з цим же періодом минулого року номінальні доходи українців зросли на 6,2%, а доходи, які можуть бути використані на придбання товарів і оплату послуг, - на 4,2%. Разом з тим, реальні наявні доходи населення, визначені з урахуванням цінового фактора, скоротилися на 23,5%.
В ході дослідження TNS MMI в березні опитувалися 5000 жителів України віком 12-65 років, в містах з населенням 50 тис+ (крім АРК і зони АТО).