UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці святкують День вишиванки

Свято пройшло шлях від студентської акції до події світового масштабу.

В Україні відзначають День вишиванки (кожен третій четвер травня) – свято, яке за 10 років пройшло шлях від флешмобу чернівецьких студентів до культурного події міжнародного рівня.

В Україні акція не є офіційною, хоча ініціатори свята ще в минулому році зверталися до президента України Петра Порошенка з проханням надати Дню вишиванки (як варіант "Дню національного одягу") державний статус. Аналогічна петиція зареєстрована на сайті голови держави і цього року. Суть свята полягає в тому, щоб українці змінили або доповнили звичайний одяг національною вишиванкою.

У 2015 році акцію підтримали представники 38 країн світу, в цьому році організатори очікують, що День вишиванки відзначать як мінімум в 50 країнах. У Києві 19 травня планується масштабний флешмоб: кияни з лівого берега Дніпра об'єднаються з жителями правобережжя столиці і вишикуються в "живий ланцюг". Акція стартує о 18:00 одночасно на Софіївській та Михайлівській площах столиці.

Планується, що 19 травня до свята масово приєднаються працівники "Укрзалізниці" - замість формених кітелів вони одягнуть вишиванки. У минулому році в українському національному одязі на роботу вийшли кондуктори столичного громадського транспорту.

Також в 2015 році акцію підтримали бійці АТО, а Порошенко в вишиванці виступив перед представниками української діаспори в Ризі. Крім того, вишиванку на честь свята подарували Папі Римському Франциску.

Вперше День вишиванки відзначили в 2006 році в Чернівецькому державному університеті.

У 2016 році на честь Дня вишиванки у Києві активісти одягли пам'ятник Либеді на Майдані Незалежності у вишиту сорочку.