Зростаючи у 70-80-х роках в 3, яка в ті часи була частиною СРСР, Галина Давидюк часто страждала від приниження з боку однокласників і вчителів. Її змушували сидіти за партою в самому кінці класу, тому що вона була євангелісткою. Її батка кинули до в'язниці за його віросповідання.
Давидюк каже, що сьогодні "переслідувань немає, але важко знайти роботу" в Україні. Зазвичай тим, хто шукає кращого життя в США, доводиться чекати кілька років на дозвіл переїхати. Але Давидюк, її чоловік, семеро дійтей і невістка переїхали у Ванкувер у травні. Це сталося через два роки після того, як вони подали імміграційну заявку.
Про це пише лояльне до Демократичної партії видання New York Times, додаючи, що Давидюк і її родина, які сповідують п'ятдесятництво, приєдналися до української громади в США, яка останнім часом активно зростає навіть попри те, що Вашингтон закрив двері для інших біженців. Вони скористалися іммігрційною програмою, створеною близько трох десятиліть тому для допомоги тим, хто страждає від переслідувань за релігійні переконання у СРСР. В минулому радянська компартія карала релігійні групи, які вона не могла контролювати.
Видання зауважує, що зараз в Україні значно більше свободи віросповідання. Але в часи, коли сім'ї з кількох країн тікають від ісламських терористів і кривавих громадянських воєн, вихідці з колишніх республік СРСР досі користуються перевагою, коли подаються заявки на імміграцію в США.
"Вони стали головним прикладом повільної адаптації федерального закону до зміни обставин", - зауважує видання.
"У світі, де людей переслідують з багатьох причин, програми з прийому біженців не повинні надавати перевагу якійсь окремій категорії людей, а віддавати пріоритет найбільш уразливим групам, яким гостро потрібне переселення", - сказав директор з питань біженців організації Human Rights Watch Білл Фрелік.
За його словами, "Поправка Лютенберга", якою користуються іммігранти з України і інших пострадянських країн, - це "анахронізм Холодної війни". Видання пише, що за 10 місяців поточного фіскального року близько 4 тисяч біженців з України отримали дозвіл на переселення в США.
Для порівняння, за весь 2016 рік 2543 українці отримали статус біженців, а 4 роки тому їх було взагалі лише 227. В 2017 році їх кількісно випереджали іммігранти з Демократичної республіки Конго, Іраку, Сирії, Сомалі і М'янми. Але з 1 травня, коли адміністрація Дональда Трампа почала обмежувати потік біженіців, вихідці з України стали другою найбільшою групою іммігрантів після конголезців.
Більшість американців схвалює введену президентом Дональдом Трампом заборону на в'їзд в США для громадян шести переважно мусульманських країн, свідчить опитування POLITICO і Morning Consult.
Указ забороняє видачу нових віз громадянам Ірану, Лівії, Сомалі, Судану, Сирії та Ємену протягом 90 днів і на 120 днів призупиняє програму прийому біженців.
Детальніше про міграційну політику Трампа читайте у статті Олексія Коваля "Непривітна Америка Дональда Трампа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".