UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці стали шостими у світі за вживанням алкоголю

В середньому, кожна людина у віці 15 років і старше щорічно випиває 17 літрів чистого спирту. Алкоголь вживають 38,8% населення планети.

За кількістю літрів випитого алкоголю українці посіли шосте місце у світі. Такі дані оприлюднила Світова організація охорони здоров'я у своїй "Глобальній доповіді про стан у сфері алкоголю і здоров'я 2014 р.".

Перше місце у списку займає Білорусь - її жителі щороку випивають 17,5 літрів чистого спирту. На другому місці - Молдова з 16,8 літрів на рік. Замикає трійку призерів Литва (15,4 літра). У першу десятку потрапили також Росія (15,1 літрів), Румунія (14,4 літрів), Угорщина (13,3). Українці випивають по 13,9 літрів на рік. Найменше алкоголю вживають у Туреччині (2 л), Ємені (0,8 л), Марокко (0,9 л) та Лівії (0,1 л).

В середньому, кожна людина у віці 15 років і старше щорічно випиває 6,2 літра чистого спирту. Але насправді алкоголь вживають менше половини населення (38,3%). Це означає, що питущі люди щорічно споживають в середньому 17 літрів чистого спирту.

Нагадаємо, за даними звіту Світового банку "Коли ти ризикуєш своїм здоров'ям: причини, наслідки та способи подолання ризикованої поведінки", Україна за показником споживання алкоголю поряд із Росією, Білоруссю, Белізом і Еквадором опинилася у компанії країн, де цей показник досяг найвищих меж.

У 2013 році випуск горілки в Україні знизився приблизно на 18%, до 19 млн дал. Падіння показників реалізації продукції показали всі великі виробники міцного алкоголю. Одна з причин зниження виробництва - простій українського заводу Nemiroff, викликаний конфліктом акціонерів, який триває вже кілька років. Скорочення придбання горілки пояснюють загальним зниженням попиту на алкоголь.

Проте, експерт Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ Юрій Юдін каже, що тенденції до зниження вживання алкоголю в Україні не спостерігається.

Українці до того ж стали більше експериментувати з імпортними напоями, які були недоступні для них раніше. В першу чергу мова йде про вино та віскі під private label роздрібних торговельних мереж та недорогих торгових марок. Горілка як і раніше залишається напоєм номер один в українців, на другому місці - дешевий віскі. !zn

Читайте також:

Розроблено алкотестер, що вбудовується в смартфони і планшетники

Ціна пляшки горілки в Україні може зрости на 30%

Уряд запропонував підвищити акцизи на алкоголь та тютюн на 25%, пиво - на 42,5%