UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці стали менше їздити до РФ, більше того, однозначно заявляють, що повернуться додому, - Держприкордонслужба

При перетині кордону до Росії жоден громадянин України не висловлював бажання отримати статус біженця до РФ, замість цього вони однозначно заявляють, що будуть повертатися додому. Більше того, у нинішньому році в останні місяці змінилася тенденція - українці стали менше відвідувати РФ.

Росія продовжує маніпулювати цыфрами, видаючи за біженців всіх громадян України, які просто виїжджають до РФ. Однак, як свідчать дані Держприкордонслужби України, загальний пасажирський потік на кордоні з РФ за останні місяці зменшився на 50%, у тому числі самі українці стали на 18% менше перетинати кордон з РФ.

"З березня по червень 2014 року кордон України з РФ на в'їзд і виїзд перетнули 4,631 мільйона осіб, а в 2013 році за період з березня по червень - 9,35 млн", - зазначають у повідомленні прес-служби ДПСУ.

Зокрема перетин кордону з РФ громадянами України впав на 18% - до 2,922 млн у порівнянні з 3,580 млн з березня по червень 2013 року. В тому числі виїхали з України 1,54 илн осіб, а на в'їзд - 1,38 млн.

Читайте: Росія записує в біженці звичайних туристів з України

"І хоча показники виїзду українців дещо більші за в'їзд - вони повністю відповідають показникам 2013-го, коли з березня по червень на виїзд пройшли 1,89 мільйона українців, на в'їзд - 1,68 мільйона.

Проте лише у травні 2014 року до Росії виїхали майже на 200 тис. українців менше, ніж у минулому році (2014 р. - 344 тис. українців, 2013 рік - 538 тис.), а в червні на 100 тис. менше (2014 р. - 403 тис. українців, 2013 рік - 507 тис.). І це при тому, що травень і червень - це розпал туристичного і курортного сезонів, під час яких пасажиро-транспортний потік на кордоні традиційно має збільшитися.

"При перетині кордону українці досить часто заявляють, що їдуть на відпочинок, у справах або відвідати рідних. Звичайно, є й такі, хто через політичну кризу на сході України змушені покинути домівки і виїхати, хто в інші регіони України, а й Росії, адже у багатьох українців там є близькі родичі.

Проте при перетині кордону до Росії жоден громадянин України не висловлював бажання отримати статус біженця у Росії, замість цього вони однозначно заявляють, що будуть повертатися додому", - повідомили у ДПСУ. !zn

Читайте також:

Путін обговорив із Радою безпеки РФ "постійне збільшення" кількості біженців з України

У Держприкордонслужбі підтвердили дезертирство декількох десятків прикордонників

Російські прикордонники перетворилися в заградзагони