Польща перестає бути привабливим ринком праці для українців. Все більше заробітчан після Польщі вибирають інші напрями - працевлаштування в Німеччині розглядають 27% українців, Чехію вибирають для міграції 21% українців, кожен двадцятий хотів би жити і працювати в Італії. Такі результати опитування, проведеного компанією з працевлаштування у Польщі EWL, передає Радіо Польща.
Згідно з опитуванням, 22% працівників з України хотіли б жити у Польщі на постійній основі, ще 26% – хотіли б пожити тут протягом декількох років.
"Головною підставою для переїзду українців до Польщі, як і раніше залишається більш висока, ніж в Україні, зарплата. Близько 22% опитаних українців готові емігрувати через погану ситуацію в своїй країні, ще 18% – у зв'язку з можливістю професійного розвитку в Польщі", – сказано в дослідженні.
У доповіді наголошується, що трудова еміграція з України в Польщу є короткостроковою. В середньому українці працюють у Польщі 5,9 місяців. Кожен другий респондент хоче працювати в Польщі від 3 до 6 місяців, третина українців має намір працювати в цій країні до 3 місяців. Тільки 5% українців планують працювати в Польщі більше одного року. Опитування також показало, що 42% українців не готові працювати нелегально. 23% погодилися б, але за умови високої оплати праці. 29% опитаних зізналися, що стикалися з проблемою недобросовісних роботодавців у Польщі, 70% українців не мали таких проблем.
Українці претендують на зарплату 9-11 злотих нетто в годину ( 41%). Мінімальна погодинна ставка у Польщі в 2018 році становить 13,7 злотих брутто, тобто 9,97 злотих нетто.
Кожен другий опитаний вважає за краще працювати від 10 до 12 годин в день, а 37% – від 8 до 10 годин. Майже 50% мають намір працювати протягом 6 днів на тиждень, а 8% – навіть 7 днів на тиждень.
Згідно з раніше проведеним опитуванням, 13,6% українців вибирали для заробітків Німеччину, і 13,1% - Польщу. При цьому близько 4% громадян готові були поїхати на заробітки до Росії.
Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".