Українці погано інформовані про ті реформи, які були ухвалені восени 2017 року, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та КМІС.
Добре знають про положення освітньої реформи 8%, медичної – 9%, пенсійної – 11%, знають деякі положення, відповідно, 39%, 44% і 47%, а решта або "щось про це чули", або не знають нічого.
Ставлення до цих реформ, які тільки розпочалися, можна вважати настороженим: повністю підтримують освітню реформу 11%, медичну – 8%, пенсійну – 8,5%, підтримують деякі положення – відповідно, 39%, 39% і 39%. Не підтримують зовсім найбільше медичну реформу – 41% та пенсійну – 39%, ставлення до освітньої реформи дещо краще – її не підтримують 29%, проте й найбільше тих, хто не зміг визначити свого ставлення – 21%.
Дослідження провели "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 23 жовтня по 5 листопада 2017 року серед 1614 осіб у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Опитування здійснювалося за фінансової підтримки Програми сприяння громадській діяльності "Долучайся!" (USAID). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.
Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та КМІС, більшість громадян України (63%) вважають, що держава повинна надавати максимум безкоштовних послуг – освіта, медицина, пенсія, навіть якщо доведеться збільшити податки, не згодні з цим 24% респондентів.