UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці найбільше підтримують створення Помісної церви на основі Київського патріархату

Київський патріархат має стати основою для повернення незалежної православної церкви в Україні.

Серед українців, які підтримують створення помісної православної церкви, більше половини (56%) вважають, що ця церква має створюватися на основі Української православної церкви Київського патріархату з приєднанням всіх охочих, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова.

За створення цілком нової церкви, в якій об'єдналися б усі охочі, висловилися 14% респондентів.

Ще 3,1% вважають, що це має бути церква, створена на основі Української православної церкви Московського патріархату, коли б остання від'єдналась від Російської православної церкви.

Загальна підтримка чи заперечення ідеї створення помісної церкви має суттєві конфесійні відмінності: серед прихильників Української православної церкви Київського патріархату створення помісної церкви підтримують 45% (не підтримують – 18%), тоді як серед прихильників Української православної церкви Московського патріархату підтримують такі дії 23%, а не підтримують 40%.

Найбільш байдужі до питання створення автокефальної помісної церкви люди, які не є релігійними (74%), але й серед релігійних осіб 40% також не дали ані позитивної, ані негативної відповіді.

Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій серед 2019 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту "Програма сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Нагадаємо, що за даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова, створення в Україні автокефальної помісної православної церкви підтримують 31% українців, не підтримують 20%. Решті населення це або байдуже (35%) або вони не мають певної відповіді (14%).

Детальніше про перспективи створення Української помісної православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Церква єдності і боротьби протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".