Формування антикорупційного суду громадяни України більш готові довірити представникам антикорупційних громадських організацій (47%) та експертам із західних країн (38%), свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова.
Значно менше готові доручити цю справу депутатам Верховної Ради (13%), суддям від органів судового самоврядування (9%), представникам президента (5%).
Порівняно з кінцем 2017 року розподіл думок за цим питанням майже не змінився, за винятком деякого зростання довіри до антикорупційних громадських організацій (з 41% до 47%).
Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" і Центром Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року серед 2019 респондентів в усіх регіонах України за винятком та окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту "Програма сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Нагадаємо про те, що Верховна Рада розглядає законопроект "Про Вищий антикорупційний суд" у другому читанні. Його ухвалення заплановане на 7 червня. Однак українська влада не змогла узгодити з МВФ пункти про повноваження міжнародних експертів.