UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці дуже низько оцінюють прогрес реформ

Найбільшим гальмом реформ українці вважають чиновників, олігархів і уряд. Щодо рушіїв реформ, українці найбільше покладаються на уряд і президента.

Українці дуже низько оцінюють прогрес реформ у країні: 41% населення вважає, що взагалі не було зроблено нічого, ще 35% – що зроблено 10% з необхідного, 10% – не більше третини, 0,5% – не більше половини, і лише 0,4% відповіли, що більша частина необхідних реформ вже зроблена, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та КМІС.

Переважна більшість українців не вірить в успішність реформ: переконані в успіху 5%, ще 22% загалом мають віру, проте з певними сумнівами, 27% вже не вірять, проте частка надії ще є, а 40% не вірять в успіх реформ зовсім, притому минулого року зовсім зневірених було менше – 28%.

На думку громадян, найбільший опір проведенню реформ чинять бюрократія, чиновники (35%) та олігархи (34%). Значна частина українців також вважає гальмом у проведенні реформ уряд (29%) та Президента (25,7%). Щодо рушіїв реформ, українці найбільше покладаються на уряд (30%), президента (28,5%), населення (27%), громадські організації, волонтерів (26%), країни Заходу (17%).

Дослідження провели "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 23 жовтня по 5 листопада 2017 року серед 1614 осіб у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Опитування здійснювалося за фінансової підтримки Програми сприяння громадській діяльності "Долучайся!" (USAID). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%. Для порівняння наводяться дані опитувань, які провели Фонд "Демократичні ініціативи" та соціологічна служба Центру Разумкова 22–27 липня 2015 року та 11–16 травня 2016 р.

Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та КМІС, більшість громадян України (63%) вважають, що держава повинна надавати максимум безкоштовних послуг – освіта, медицина, пенсія, навіть якщо доведеться збільшити податки, не згодні з цим 24% респондентів.