45% опитаних респондентів вважає, що "приєднання" Криму до Росії є прямим свідченням зростання авантюризму російської влади.
Респонденти вважають, що влада РФ намагається таким чином відвернути російське населення від реальних соціальних та економічних проблем, корупції, невдоволення владою в РФ, говориться в результатах соцопитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова.
При цьому, лише 9% росіян, згідно з результатами опитування "Левада-центру", схильні поділяти думку більшості українців про зростаючий авантюризм російської влади.
У той же час, близько 36% опитаних в Україні вважають, що Росія таким чином (за рахунок анексії Криму) повертається до своєї традиційної ролі "великої держави" і стверджує свої інтереси на пострадянському просторі, тоді як у РФ саме таке трактування факту російської анексії Криму знаходить підтримку в абсолютної більшості росіян - 79%.
Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 11 по 16 травня 2016 року. Було опитано 2016 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Повідомлялося, що президент США Барак Обама заявив, що анексія Криму не допоможе Путіну стати впливовим гравцем. Адже рорушення міжнародних законів і окупація частини суверенної країни не зробить економічно недорозвинену Росію раптом впливовою державою.