Генпрокуратура планує повторно звернутися до Ліхтенштейну з запитом про надання Україні банківських документів у справі судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова.
Про це в коментарі DT.UA повідомив керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк. Він наголосив, що попри неодноразові нагадування, Ліхтенштейн з вересня 2015 р. "не виконує запит української сторони про правову допомогу".
"Але ми плануємо знову надіслати запит про необхідність отримання з Ліхтенштейну документів щодо руху коштів на рахунках (судді та дружини-ред.), що дозволить нам працювати далі і допитувати людей", – сказав Горбатюк.
Він нагадав, що, за клопотанням ГПУ, суд першої інстанції двічі заарештовував ці кошти, однак пізніше Апеляційний суд двічі скасовував дане рішення, а після того, " районний суд ще 5 разів відмовляв в арешті".
За словами Горбатюка, підозра судді Ємельянову може бути сформована лише після отримання документів з Ліхтенштейну.
"В Україні ми зробили все, що могли, без цих документів – далі ніяк. Після їх отримання ми зможемо пред'явити підозру і передати справу до суду", - сказав прокурор.
Горбатюк також спростував твердження про те, що українська сторона не надала достатньої інформації щодо незаконного походження коштів на рахунках Ємельянова та його дружини.
"Ми надали їм достатньо інформації на підтвердження того, що ні суддя, ані його дружина не могли отримувати таких коштів, згідно з їхньою зарплатою. За нашим законодавством - це є злочин", - сказав він.
"Але ми будемо шукати, куди ці кошти можуть бути витрачені або переведені, і накладати арешт", – додав Горбатюк.
Нагадаємо, за розпорядженням слідчого судді Князівства Ліхтенштейн, 13 млн швейцарських франків на рахунках українського судді в Ліхтенштейні, якого підозрювали в корупції, розморожені.
У той же час Генеральна прокуратура України повідомила у відповідь на запит видання, що рішення слідчого судді про арешт рахунку в цій справі скасовано постановою Апеляційного суду міста Києва від 9 лютого. Українська сторона зазначає, що не може добитися в суді арешту коштів через те, що Ліхтенштейн у відповідь на запит про правову допомогу не надав інформацію, "яка дозволила отримати документальні докази причетності судді і його дружини до вступу неправомірної вигоди".
В Ліхтенштейні, у свою чергу, зазначають, що незаконність походження коштів повинні доводити правоохоронні органи країни, де отримана можлива неправомірна вигода.
У липні минулого року в прес-релізі на сайті Кабінету міністрів України повідомили, що знайшли 13 млн франків, які належать колишньому судді Вищого господарського суду, що був заступником голови цього суду у часи президентства Віктора Януковича. Єдиним суддею, який може підпадати під це визначення, є Артур Ємельянов.