Висновки Венеціанської комісії щодо мовної статті закону "Про освіту" не зобов'язують Україну вносити до неї зміни, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
"Ми не будемо вносити жодних змін до статті 7 закону україни "Про освіту". Фактично з рекомендацій Венеціанської комісії випливає лише те, що необхідно продовжити перехідний період, особливо це актуально для тих національних меншин, для яких вивчення української мови є складним", - сказала Гриневич журналістам.
Раніше Міністерство освіти і науки оприлюднило офіційну позицію щодо висновків Венеціанської комісії щодо мовної статті закону України "Про освіту".
У міністерстві заявили про те, що основним пунктом висновків є останній заключний пункт (№126), в якому консолідовано рекомендації комісії і за яким потім Рада Європи проводить моніторинг виконання країною рекомендацій Венеціанської комісії.
"Міністерство освіти і науки України, як зазначається в рекомендаціях, планує в повній мірі використовувати гнучкість, передбачену п. 4 ст. 7 закону україни "Про освіту", - йдеться в повідомленні.
При цьому рекомендація щодо російської мови не входить в заключний пункт висновків Венеціанської комісії, підкреслили в МОН.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін також прокоментував висновки Венеціанської комісії щодо мовної статті закону України "Про освіту".
"Ми не піддаємо сумніву необхідність забезпечити мовно-освітні права російської меншини, але тільки якщо це стосується її національної ідентифікації і виключно в місцях її компактного проживання", - написав він.