UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна змінювати мовну статтю закону про освіту не буде – Гриневич

Рекомендації Венеціанської комісії будуть виконані, але без зміни вже прийнятого закону.

Висновки Венеціанської комісії щодо мовної статті закону "Про освіту" не зобов'язують Україну вносити до неї зміни, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Ми не будемо вносити жодних змін до статті 7 закону україни "Про освіту". Фактично з рекомендацій Венеціанської комісії випливає лише те, що необхідно продовжити перехідний період, особливо це актуально для тих національних меншин, для яких вивчення української мови є складним", - сказала Гриневич журналістам.

Раніше Міністерство освіти і науки оприлюднило офіційну позицію щодо висновків Венеціанської комісії щодо мовної статті закону України "Про освіту".

У міністерстві заявили про те, що основним пунктом висновків є останній заключний пункт (№126), в якому консолідовано рекомендації комісії і за яким потім Рада Європи проводить моніторинг виконання країною рекомендацій Венеціанської комісії.

"Міністерство освіти і науки України, як зазначається в рекомендаціях, планує в повній мірі використовувати гнучкість, передбачену п. 4 ст. 7 закону україни "Про освіту", - йдеться в повідомленні.

При цьому рекомендація щодо російської мови не входить в заключний пункт висновків Венеціанської комісії, підкреслили в МОН.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін також прокоментував висновки Венеціанської комісії щодо мовної статті закону України "Про освіту".

"Ми не піддаємо сумніву необхідність забезпечити мовно-освітні права російської меншини, але тільки якщо це стосується її національної ідентифікації і виключно в місцях її компактного проживання", - написав він.