UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна згодна віддати РФ трьох росіян в обмін на учасників боїв за Дебальцеве - Геращенко

Спецпризначенці Коріньков і Глондар та танкіст Пантюшенко утримуються в ОРДЛО з 2015 року.

Україна пропонує Росії обміняти військовополонених Олександра Корінькова, Сергія Глондаря та Богдана Пантюшенка на трьох засуджених за злочини в Донбасі росіян, повідомляє представниця України у Тристоронній контактній групі в Мінську Ірина Геращенко.

Спецпризначенці Коріньков і Глондар були захоплені бойовиками в лютому 2015 року, під час виходу загону з-під Дебальцевого. Танкіста Пантюшенка полонили в січні 2015 року в районі Донецького аеропорту.

"В страшні роковини порушення Росією Мінських угод і розстрілу та захоплення Дебальцева, ми звернулися з ініціативою, що готові передати трьох росіян, засуджених за злочини в Донбасі, в обмін на героїв - С. Глондаря, Б. Пантюшенка, О. Корінькова, 4 роки утримуваних в Донецьку", - пише Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Однак Росія категорично відмовляється обговорювати в Мінську обмін утримуваними особами, мотивуючи це тим, що "чекає зміни влади в Україні" та звільнення засуджених росіян без будь-яких умов.

"Російські " ихтамнеты" можуть і далі писати сльозливі листи Путіну. У рельсу. РФ від них відмовилася. Категорично відмовилася обговорювати передачу росіян на політв'язнів Кремля - українців. І в рамках гуманітарної підгрупи, і в рамках ТКГ" - додає політик.

За словами Геращенко, координатори ОБСЄ не сприяють просуванню переговорів щодо обміну утримуваними особами, наполягаючи на необхідності "двосторонніх переговорів".

"Замість публікувати дивакуваті і малореалістичні " мирні плани", краще б доклали більше зусиль, аби витягти бодай одного заручника, перестали боятися Кремль і вголос би звернулися до РФ з пропозицією посередництва в процесі звільнення російського криміналітету на політв'язнів", - додала вона.

У Мінську також обговорювалося питання стану утримуваних в ОРДЛО заручників. Є підстави остерігатися, що деякі українці могли бути закатовані в тюрмах на тимчасово окупованій території, наголошує Ірина Геращенко.

"Ми надали ОБСЄ інформацію про 13 громадян, яких ОРДЛО протягом цих років включали в списки на обмін, але потім з незрозумілих причин їх прізвища зникли зі списків тих, кого підтверджують і утримують", - зазначила представниця України в ТКГ.

Україна вимагає повної інформації про долі цих заручників, а також долі понад 70 українських політв'язнів, утримуваних в Росії і на окупованих нею територіях.

Своєю чергою представник України у Тристоронній контактній групі Євген Марчук закликав ОБСЄ та Міжнародний комітет Червоного Хреста негайно відвідати тюрми на окупованих територіях і гукати там українських заручників.

"Щоб примусити РФ віддати наших - потрібні не нові "мирні плани", а нові жорсткі санкції", - резюмувала Ірина Геращенко.

Нагадаємо, раніше бойовики підконтрольної РФ терористичної організації "ЛНР" відмовилися від свого первісного плану обміну вісьмох схоплених у Росії українців на 33 терористів і їхнього пособника, заарештованих в Україні. На думку Євгена Марчука, таке рішення було прийнято під тиском Москви.

Останній масштабний обмін утримуваними особами відбувся 27 грудня 2017 року на КПВВ "Майорське". З полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українця в обмін на 233 бойовиків, помилуваних і засуджених в Україні.