UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна запропонувала у ТКГ створити робочу підгрупу з питань кордону

У Мінську звернули увагу на невиконання пункту 4 Протоколу за підсумками консультацій від 1 вересня 2014 року.

На переговорах у Мінську представники України запропонували створити додаткову робочу підгрупу з питань кордону у Донбасі. Про це повідомила у Facebook прессекретарка другого президента, представника країни у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

"Звернено увагу на невиконання пункту 4 Протоколу за підсумками консультацій ТКГ від 1 вересня 2014 року, відповідно до якого необхідно забезпечити дієвий моніторинг на українсько-російському кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України та РФ", - пише Оліфер.

Зазначається також, що практика та результати доповіді Центру з міжнародних миротворчих операцій та Міжнародного центру з проведення миротворчих тренінгів ім. Кофі Аннана показують, що вибори не можуть відбуватися за відсутності безпечного оточення та дієздатних інститутів, зокрема й безпечної участі усіх партій та кандидатів.

"Вибори можна проводити тільки тоді, коли кордони держави перебувають під її повним контролем або контролем міжнародних спостерігачів, інакше не існує жодних гарантій безпеки у день голосування, а також є висока ймовірність маніпуляцій щодо участі у виборах осіб, які не є громадянами держави", - йдеться у заяві.

Крім, того передчасне проведення виборів та/або неналежна підготовка до них не тільки не сприяє примиренню та реінтеграції, а й може спровокувати відновлення бойових дій. Тільки повернення внутрішньо переміщених осіб і біженців, їхня участь у виборах здатні забезпечити довготривалий мир, вказано у повідомленні Оліфер.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив про те, що учасники саміту нормандської четвірки у Парижі не змогли досягти якихось домовленостей щодо відновлення українського контролю над неконтрольованою ділянкою кордону через позицію президента РФ Володимира Путіна. Путін наполягав на виборах в ОРДЛО без повернення Україні контролю над кордоном.

Детальніше про позитивні та негативні наслідки паризького саміту читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг".