У ході відеоконференції 3з представниками так званих "ДНР" і "ЛНР" Україна запропонувала розмістити в Донбасі 10 постійно діючих пунктів з моніторингу режиму припинення вогню. Зазначається, що вони будуть "будуть діяти в форматі 24/7".
"Передбачається, що на цих пунктах будуть українські та російські офіцери зі Спільного Центру з контролю і розмежування, а також представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Перші такі пункти можуть бути розгорнуті в найбільш проблемних точках, зокрема, в Донецькому аеропорту і н. п. Широкіно", - повідомила прес-секретар українського представника в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер в Facebook.
Крім того, українська сторона наполягає на демілітаризації Широкіно, обов'язкової присутності місії ОБСЄ в даному населеному пункті, а також бажає здійснити ініціативу міністрів закордонних справ нормандської четвірки щодо відведення танків, мінометів і гармат калібром менше 100 мм.
До того ж, Україні пропонує забезпечити Донецьк і Луганськ гуманітарною допомогою. "Враховуючи ситуацію гуманітарну ситуацію в цих районах, це повинно відбутися в найкоротші терміни. В першу чергу гуманітарна допомога буде доставлена в дитячі будинки, інтернати, лікарні, будинки престарілих", - наголошується в повідомленні.
У той же час підкреслюється, що "представники так званої "ДНР" і "ЛНР" проявляють себе як неконструктивні переговорники".
"Мова йде про їх своєрідному прочитання деяких пунктів Мінського угоди, зокрема, про спроби прив'язати доставку гуманітарної допомоги мирним жителям і обмін заручниками і незаконно утримуваними особами до якимось неіснуючим домовленостям", - повідомила прес-секретар.
Останнім часом ситуація в районі Широкіно істотно загострилася. Зокрема, напередодні бойовики відновили обстріл Широкіно після від'їзду спостерігачів ОБСЄ. Також заступник голови спостережної місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг заявив, що у Широкино режим припинення вогню не дотримується, вибухова хвиля від важких мінометів відчувається навіть у Маріуполі.