UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна закупить у Китаї експрес-тести на коронавірус

В уряді усвідомлюють, що в Україні виявлено далеко не всі випадки інфікування COVID-19.

На засідання Кабінету міністрів в середу, 11 березня, буде винесено проект рішення про заходи щодо протидії поширенню коронавіруса в Україні. Включені до проекту пропозиції було узгодженр Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 10 березня.

Джерело ZN.UA у Міністерстві охорони здоров'я розкрило суть запропонованих комісією заходів:

По-перше, Кабміну запропонують затвердити закупівлю в Китаї великої партії індивідуальних експрес-тестів. Вони дозволяють діагностувати захворювання за 15 хвилин із точністю 90%. Обсяг партії, яку планують закупити, джерело не уточнило.

По-друге, комісія не рекомендує запроваджувати протиепідеміологічні заходи (заборона масових захід, закриття навчальних закладів і т. д.) одразу у всій країні. А покласти відповідальність за прийняття рішень в регіонах на місцевих санітарних лікарів. Формування їхньої вертикалі триває.

По-третє, на розгляд Верховної Ради буде винесено законопроект про протидію коронавірусу.

Перша рекомендація пояснюється тим, що КНР є світовим лідером з виробництва швидких тестів. Китайський ринок вже насичений цими тестами, і виробники готові їх експортувати. Вартість одного індивідуального тесту складає 1,25 доларів США.

Традиційний тест, який ґрунтується на аналізі полімерної ланцюга білка, більш точним. Але він займає від шести годин до доби.

У першу чергу, тестами буде забезпечено медичні заклади Центру громадського здоров'я МОЗ.

Єдиний сценарій протиепідеміологічних заходів буде затверджений урядом, але рішення про їх запровадження у кожній області буде прийматися санітарними лікарями по мірі виявлення інфікованих COVID-19. Рішення щодо другої рекомендації було прийнято після жвавої дискусії в Комісії. Співрозмовник ZN.UA зазначив: її члени усвідомлюють, що в Україні виявлено далеко не всі випадки зараження коронавірусом.

Що стосується законопроекту, то його вже розробляє робоча група, орієнтуючись на аналогічний закон, прийнятий в Польщі. Документ планують винести на позачергове засідання Верховної Ради на наступному тижні.

Перший випадок зараження коронавірусом в Україні було діагностовано 3 березня у Чернівцях у чоловіка, який повернувся з Італії.

Про те, чому більшість українських громадян не впевнені у спроможності влади ефективно протистояти поширенню захворювання і чи справедливі їхні сумніви, читайте в статті Алли Котляр "Тест системі: коронавірус вже в Україні" для ZN.UA.