Представник гуманітарної підгрупи у тристоронній контактній групі Ірина Геращенко звернулася до міжнародних організацій з вимогою дати оцінку заявам бойовиків про загрозу застосування смертної кари до заручників.
"Підготувала офіційне звернення до ОБСЄ і МКЧХ з вимогою негайно дати оцінку заявам маріонеток Кремля на окупованому Донбасі про долю заручників, якими ОРДО - ОРЛО шантажують Україну", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.
"Бойовики загрожують всьому світу, що вони будуть застосовувати до заручників методи ІДІЛ - смертну кару, посилаючись при цьому на кримінальний кодекс неіснуючої країни - СРСР", - додала Геращенко.
Крім того, вона зазначила, що саме Росія несе повну відповідальність за такі заяви.
"РФ, несе повну відповідальність за дії бойовиків, також має прямі зобов'язання перед ПАРЄ і ОБСЄ. Будь-які натяки на смертну кару та порушення прав людини - це перекреслення принципів цих організацій", - заявила Геращенко.
Вона назвала подібні заяви бойовиків шантажем долями заручників. Крім того, вона впевнена, що це "виклик всьому світу".
"Які ще докази потрібно, так звані "ДНР - ЛНР"- це терористичні організації, чиї принципи благословили в Кремлі, і чия тактика мало чим відрізняється від ІДІЛ. Хочу зазначити, що місяць тому ОРДО-ОРЛО дало публічні обіцянки звільнити заручників, а зараз лякає світ їх тортурами", - зазначила Геращенко.
"Українська сторона розуміє, що це шантаж, але ми не дозволимо нікому шантажувати країну життями українців і ставити під загрозу їх життя", - зазначила Геращенко в коментарі "Українській правді". Вона підтвердила, що вже направила свої заяви.
"Життя українців, що містяться заручниками на окупованих територіях, під загрозою, це методи ІДІЛ", - обурилася вона.
Крім того, Геращенко повідомила, що передала заяви міністра закордонних справ Павлу Клімкіну з проханням поставити ці питання під час зустрічі у нормандському форматі в Мюнхені.
Також Геращенко повідомила, що вимагає розглянути заяви бойовиків на засіданні тристоронньої контактної групи.
При цьому вона зазначила, що на цьому тижні гуманітарна підгрупа збиратися не буде.
Раніше видання Newsweek поділилося результатами моніторингу правозахисної групи Justice for Peace in Donbass під назвою "Ті, хто пережили пекло". Згідно з даними звіту, 87% солдатів ВСУ і половина мирних жителів Донбасу, які побували в полоні проросійських терористів, пережили тортури або були жертвами поганого поводження.
У свою чергу правозахисники Amnesty International заявляли, що тортури застосовують обидві сторониконфлікту в Донбасі. Правозахисна організація підтвердила три недавніх випадки вбивства бойовиками в Донбасі вісьмох військовослужбовців української армії. Зокрема, Amnesty International використовувала і визнання самих бойовиків про вбивства полонених українських вояків. Відзначається, що бойовики тримають полонених не менш ніж в десяти різних місцях.