UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна - єдина держава, де є закони, що забороняють виконувати рішення судів

В Україні є мінімум три закони, які встановлюють заборону на виконання рішень судів стосовно стягнень матеріальних активів.

В Україні є закони, які забороняють виконувати рішення судів. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Перший такий закон з'явився у 2001 році, у травні. Він забороняв виконувати рішення судів, які стосувалися стягнень матеріальних активів державних підприємств або підприємств, у яких частка держави була більше 25%", - сказав Лавринович.

За його словами, потім з'явився закон, який забороняв це робити, але вже щодо підприємств, не внесених в енергетичний реєстр.

Також з'явився ще один закон, що забороняв це робити щодо підприємств, які мають "особливе значення".

"Таким чином, у нас є три закони, які дійсно забороняють виконувати рішення судів. У цьому сенсі ми просто унікальні! Тому і накопичується величезна кількість судових рішень, які не можна виконати", - підкреслив міністр.

Він зазначив, що там, де не заборонено виконувати рішення судів, їх неможливо виконати в осяжному майбутньому.

"Це стосується приписів стосовно всіляких пільг, спеціальних умов, на які держбюджет повинен виплачувати гроші... Починаючи від категорії "діти війни" всіх, хто народився до 1945-го), хто живе в гірській місцевості вище 800 метрів, хто отримав посвідчення чорнобильців...", - резюмував чиновник.

На думку міністра, ці фактори впливають на те, що якщо зі Страсбурга протягом мінімум 10 років приходять однотипні справи, то Мін'юст виконує рішення ЄСПЛ у частині компенсацій, але не виконує в частині того, щоб "більше не було таких порушень".

Нагадаємо, згідно зі статистикою ЄСПЛ у справах, які знаходяться на особливому контролі Кабінету міністрів Ради Європи та вважаються такими, що свідчать про наявність структурних проблем, перше місце за кількістю "проблемних" справ займає Росія - 15% таких справ від загального обсягу, на другому місці Туреччина (12%), на третьому Україна (10%), на четвертому Італія (8%). !zn

Читайте також:

Євросуд у 2012 році відхилив 70% скарг українців

Україна за день програла понад 200 позовів у Євросуді з прав людини

Євросуд зобов'язав виплатити півмільйона євро жертвам українського правосуддя

Україна не виконала 95% рішень Євросуду з прав людини