UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна ввела тимчасову заборону на польоти в Іран — Гончарук

Заборона діятиvt, поки не встановлять причину аварії літака МАУ в Тегерані.

Україна вирішила тимчасово призупинила роботу авіакомпаній в повітряному просторі Ірану, заявив під час брифінгу прем'єр-міністр Олексій Гончарук. Таке рішення уряд ухвалив у зв'язку з падінням літака МАУ в Тегерані.

"До з'ясування причин цієї трагедії ми прийняли рішення про припинення роботи українських авіакомпаній у повітряному просторі Ірану. Як тільки будуть з'ясовані причини, рішення буде переглянуто", - заявив Гончарук.

На даний момент, за словами прем'єра, здійснюється збір необхідної інформації. Гончарук також додав, що Україна повинна брати участь у розслідуванні причин авіакатастрофи.

"Ми знаємо, що іранська комісія – спеціальний орган, який існує в цій країні, - почала розслідування. Ми вже повідомили їх про те, що українські експерти повинні бути учасниками цих процесів і попередньо ми не бачимо жодних перешкод для цього", - заявив прем'єр.

Гончарук повідомив, що Україна готова доправити родичів загиблих в Іран, а також відправити туди експертів, які готові приступити до роботи.

Читайте також: Більшість пасажирів літака, що впав в Ірані, були транзитними – "МАУ"

Зазначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинуло щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. За даними ЗМІ, окрім українців на борту літака перебували також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна. Версія теракту або ракетної атаки виключається.

Як зазначили в МАУ, літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування літаків 6 січня 2020 року.

Офіс генерального прокурора почав розслідування щодо авіакатастрофи МАУ. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Детальніше про авіакатастрофу читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".