Україна візьме участь у відкритих дебатах Радбезу ООН про дотримання Статуту організації як основи підтримання міжнародного миру та безпеки, повідомив у Facebook прессекретар постійного українського представництва при Організації об'єднаних націй Олег Ніколенко. Дебати відбудуться 9 січня.
"Метою ж дебатів, які проводить В'єтнам як голова Радбезу в січні, якраз і є дати відповідь на питання: чого не вистачає для того, щоб Статут ООН став Біблією міжнародних відносин? Які крапки потрібно з'єднати, щоб держави-порушники відчували відповідальність за свої дії? Як перейти від стадії "глибокого занепокоєння" до більш ефективних дій?", - зазначив Ніколенко.
Українську делегацію очолюватиме заступник міністра закордонних справ. Ніколенко нагадав, що Україна була безпосередньо причетна до розробки Статуту ООН. Він додав, що ООН заснували на принципах мирного розв'язання конфліктів, незастосування сили, невтручання у внутрішні справи, поваги до суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності. Ніколенко зазначив, що Організацію об'єднаних націй заснували "не для того, щоб створити рай на землі, а для того, щоб вберегти її від пекла як за часів Другої світової війни".
"Через 75 років світ став відносно безпечнішим. Проте, з кожним роком глобальних викликів не меншає. Агресія проти України та Грузії, конфлікти в Сирії, Лівії та Ємені доводять, що нікуди не поділися ті, хто готовий порушувати світовий порядок, заснований на міжнародних принципах", - написав Ніколенко.
За його словами, Радбез ООН сфокусує увагу і на ситуації, яка склалася на Близькому Сході.
Раніше повідомлялося, що дипломатична місія США звинуватила Росію та Китай у блокуванні резолюції Ради безпеки ООН щодо атаки шиїтських бойовиків на посольство Сполучених Штатів у Багдаді. Позиція Пекіну та Москви не дозволила ухвалити рішення щодо засудження нападу, адже воно має бути результатом консенсусу всіх 15 членів Радбезу ООН.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам Америки за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді та військова база "Балад" піддалися ракетному удару, атака на посольство повторилася напередодні ввечері.
Докладніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".