Офіційний Київ відмовився від запропонованої Москвою 3.
"Ми ці російські пастки знаємо. Вони встановлять знижку, потім рішенням уряду її скасують. "Ми залишаємося на тих позиціях, на яких були - переписуємо контракт і встановлюємо ринкову ціну на газ", - сказав він.
"Двічі на ті самі граблі не наступаємо", - додав прем'єр.
Він нагадав, що Росія втретє перенесла термін передоплати за газ, а значить, відстрочила відключення України від постачань газу.
Голова уряду підкреслив, що Україна як і раніше вважає ринкову ціну $ 268,5 за 1 тис. куб. м, за якою вона розрахувалася за газ, отриманий у першому кварталі, і за якою готова сплатити за всі інші вже здійснені "Газпромом" постачання.
Прем'єр уточнив, що голова Міненерговугілля Юрій Продан і керівництво "Нафтогазу" у середу продовжують газові переговори з російською стороною за посередництва Єврокомісії у Брюсселі, при тому Росія втретє перенесла термін введення передоплати на газ (до 16 червня - ред.).
Нагадаємо, тристоронні переговори у понеділок з формальної точки зору завершилася безрезультатно. Офіційні позиції сторін практично не змінилися: голова українського Міненерго Юрій Продан продовжив наполягати на ціні $ 268,5 за 1 тис. кубометрів, тоді як його російський колега Олександр Новак підкреслював зобов'язання НАК Нафтогаз України з виплати ще $ 1,5 млрд боргу за постачання у листопаді-грудні 2013 року, а також $ 500 млн у рахунок травневих постачань.
Продан назвав ще один пункт розбіжностей: Москва наполягає на зниженні ціни на газ здебільшого за рахунок зниження експортного мита (регулюється урядом), тоді як Україна побоюється, що це дозволить Росії потім легко переглянути ціну, скасувавши постанову. Тому Київ наполягає на зміні контрактної формули ціни, змінити яку можна тільки шляхом переговорів або в арбітражі. !zn
Читайте також:
Газові переговори ЄС, Росії та України перенесено на ранок середи
"Газпром" переніс введення передоплати для України на 16 червня