UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна відмовилася прийняти "гуманітарну допомогу" Росії

Вітчизняний МЗС РФ вказав на неможливість прийняти "допомогу" - в Україні немає біженців. Росії краще зробити більш реальні кроки по реалізації мирного плану.

Україна не може прийняти "гуманітарну допомогу" від Російської Федерації, з огляду на невизначеність її кінцевого адресата. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

В документі зазначено, що 27 червня МЗС України отримав ноту МЗС РФ з інформацією про намір російської сторони направити "гуманітарну допомогу" у "Донецьку та Луганську області, а також, можливо, інші регіони, де перебувають біженці".

МЗС України звернув увагу російської сторони на положення ООН у справах біженців, згідно з яким під "біженцями" маються на увазі особи, які в силу обґрунтованих побоювань бояться стати жертвою переслідувань за ознакою раси, віросповідання, громадянства або політичних переконань перебувають за межами країни своєї громадянської приналежності і не можуть користуватися захистом уряду цієї країни".

Враховуючи той факт, що Донецька і Луганська області, а також Автономна Республіка Крим є невід'ємною частиною України, громадяни України, які знаходяться на цій території, не можуть в принципі мати статус біженців, - сказано в заяві.

У зв'язку з цим було зазначено, що найважливішим кроком з боку російської сторони, яка могла б сприяти врегулюванню ситуації в східних областях України, стала б практична підтримка реалізації мирного плану президента України Петра Порошенка.

Крім того, Росії нагадали про необхідність виконання умов, сформульованих у висновках Європейської Ради щодо України від 27 червня 2014 року.
До них належать: укладення угоди про механізм контролю, під наглядом ОБСЄ, про припинення вогню та ефективного контролю за кордоном.

Від РФ також очікують повернення під контроль української влади трьох прикордонних пропускних пунктів на українсько-російському кордоні (Ізварине, Червонопартизанськ, Должанський). Також від РФ вимагають звільнити заручників, у тому числі всіх спостерігачів ОБСЄ, і провести змістовні переговори з імплементації Плану мирного врегулювання президента України. !zn