UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна в ТКГ запропонувала три ділянки для розведення військ в Донбасі

Зустріч ТКГ в Мінську запланована 29 січня.

Українська сторона Тристоронньої контактної групи в Мінську запропонувала три нових пункти в рамках другого етапу розведення сил і засобів в Донбасі. Про це повідомив заступник командувача Операції об'єднаних сил Богдан Бондар у коментарі Радіо Свобода.

За його словами, пропонується розвести сили в КПВВ "Гнутово", біля залізничного мосту в Станиці Луганській та біля Новоселівки Другої.

"Ці ділянки обиралися з урахуванням завдань, які були визначені нормандським форматом, щоб вони давали додаткові гуманітарні можливості для місцевого населення. Можливості додаткових разгортань і роботи КПВВ, а також з варіантом в районі залізничного мосту в районі Станиці Луганській - це можливість у подальшому відновлення залізничного сполучення. В тому числі для перевезення як пасажирів, так і різного роду гуманітарних вантажів", - розповів Бондар.

За словами військового, на ділянках, запропонованих Україною, цивільного населення, яке може після цього процесу опинитися в так званій "сірій зоні", немає.

"Все це буде відбуватися або на дорожніх коридорах або з урахуванням того, щоб населені пункти, вулиці не потрапляли на ділянки розведення", - зазначив керівник групи Тристоронньої контактної групи.

Наступна зустріч в Мінську запланована 29 січня.

Як повідомлялося, на засіданні ТКГ в Мінську 17 січня вдалося узгодити лише один з дев'яти пункт розведення.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваним осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

За словами міністра оборони Андрія Загороднюка, повне перемир'я планували розпочати з 1 січня. Однак бойовики продовжують обстрілювати українські позиції. У зв'язку з цим міністр закордонних справ виступив з ініціативою обговорити зрив домовленостей з Францією і Німеччиною.