UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна стала асоційованим членом CERN

Україна зможе брати участь в усіх формах наукового співробітництва, які можливі для членів CERN.

Україна стала асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень (CERN). Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, листа про нотифікацію угоди між Україною та CERN передано генеральному директору CERN Фабіолі Джанотті.

У Міносвіти наголосили, що статус асоційованого члена CERN дає можливість для українських учених отримувати досвід участі у дослідженнях, працювати в CERN у якості співробітників та брати участь у програмах.

Уже з 1 жовтня науково-дослідні установи та підприємства України можуть брати участь у тендерах CERN та отримувати замовлення на виготовлення високотехнологічного обладнання.

У Міносвіти нагадали, що Україні було запропоновано особливу форму співпраці - вона стала одним із асоційованих членів CERN, а тому платитиме значно менші внески ніж 22 держави-члени організації. При цьому Україна може брати участь в усіх формах наукового співробітництва, які можливі для членів CERN.

"Угоду було підписано ще у 2013 році, а ратифіковано Верховною Радою України в 2014 році. Однак нотифікувати Угоду було неможливо, оскільки в України не було коштів, потрібних на сплату відповідного внеску. До бюджету на 2016 рік було закладено витрати на сплату внеску в розмірі 250 швейцарських франків, що дало змогу нотифікувати Угоду з 1 жовтня 2016 року", - йдеться в повідомленні Міносвіти України.

Читайте також: CERN скасував виявлення бозона Хіггса і суперсиметрію

Нагадаємо, що в 2015 році Україна приєдналася до грантової програмі Європейського Союзу "Горизонт-2020", яка фінансує наукові дослідження. Це найбільша рамкова програма за всю історію ЄС, бюджет якої становить 80 мільярдів євро, почалася в 2014 році. При цьому Україна отримала пільгові умови участі у програмі та 95%-ву знижку.