UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна ще до знищення MH17 просила у США техніку для протидії російській ППО

За допомогою цих технічних засобів Україна мала намір протидіяти системам ППО, які Москва постачала терористам і які майже напевно були використані при знищенні Боїнга. Прохання української сторони залишилося незадоволеним.

У червні "Україна таємно просила у Сполучених Штатів і НАТО чутливе обладнання для постановки перешкод радіолокаційним станціям, за допомогою яких російські системи ППО наводять свої ракети на літаки", пише The Daily Beast з посиланням на Філіпа Карбера, в минулому радника зі стратегічних питань в апараті міністра оборони США Каспара Вайнбергера і екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі. За допомогою цих технічних засобів Україна мала намір протидіяти системам ППО, які Москва постачала терористам і які майже напевно були використані при знищенні MH17", йдеться в статті.

"У червні українці мені сказали, що одне з п'яти головних їхній пріоритетних завдань, про які вони в цьому місяці повідомили Сполученим Штатам і НАТО, - це отримати допомогу в галузі радіоелектронної боротьби", - сказав Карбер в розмові з The Daily Beast. У липні він повернувся з "українського фонта", де з самого початку кризи проводив "детальну оцінку стану української армії, вказує автор статті Елі Лейк. Михайло Саакашвілі, зі свого боку, послався на розмову з секретарем Ради національної безпеки і оборони Андрієм Парубієм, в якій той повідомив, що Україна просила в США технічні засоби для виявлення систем ППО: "Він сказав мені, що вони гостро потребують американських засобів радіоелектронної боротьби".

Прохання української сторони залишилося незадоволеним. Втім, "навіть якщо б Білий дім відразу ж відправив у Київ спеціальні літаки або наземні станції радіоелектронного придушення і виявлення РЛС, це обладнання все одно не прибуло б вчасно, щоб захистити борт MH17 та інші українські літаки, які бойовики збили, починаючи з березня", - йдеться в статті.

В українців "є деякі пристрої постановки перешкод, але всі вони схожі з російськими системами. Це означає, що росіяни напевно знають, які в них є варіанти дій і, таким чином, можуть використовувати альтернативні частоти і іншими способами нейтралізувати їх (українські технічні засоби)", - пояснив Карбер. За його словами, питання постачання України засобами радіоелектронної боротьби раніше "не сприймалося на Заході як пріоритетне", крім того, довелося б витратити час на навчання обслуговуючого персоналу.

"Мова йде про високочутливі системи, ми не можемо довірити хлопцям з української армії", - сказав The Daily Beast неназваний працівник американського оборонного відомства. Як зазначає автор статті, побоювання можуть бути пов'язані з даними, що українська армія щільно контролюється російською розвідкою.

Доля українського запиту "показує, наскільки обережно Сполучені Штати ставляться до втручання в українську війну з Росією і сепаратистським військом, отримують щедру підтримку Москви", пише The Daily Beast. "Однак після знищення MH17 Білий дім, можливо, поміркує про те, щоб відправити в Україну більш передове обладнання. Так, американська армія має у своєму арсеналі стару техніку, зокрема, літаки, які скоро повинні списати і які могли б хоч якось попередити про запуск ракет "земля-повітря". !zn

Читайте також:

Наливайченко: СБУ виявляє шпигунів навіть у штабі АТО

Українські штурмовики Су-25 збили не терористи, ракети було випущено з-за кордону, - Інформ-центр РНБО

Сили АТО звільнили Карлівку, Нетайлове і Первомайське під Донецьком