У минулому році Україні вдалося серйозно просунутися в не дуже помітних для широких мас, але важливих сферах. Був прийнятий ряд законопроектів з питань енергетики та енергоефективності, що є суттєвою частиною вимог ЄС. Був зроблений перший крок у наближенні до цифрових стандартів ЄС і в реформуванні електронного цифрового підпису в Україні (Закон про електронні довірчі послуги).
Про це у своїй статті для DT.UA пише Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. За її словами, є значний прогрес у законодавчій частині реформи системи безпеки харчової продукції (два закони: про державний контроль у цій сфері та безпеки кормів).
"Також прийнято базовий закон у сфері управління навколишнім середовищем та інтеграції екологічної політики в усі галузі (Закон про оцінку впливу на навколишнє середовище). Забезпечена законодавча база для запровадження міжнародних стандартів у сфері бухобліку та фінансової звітності, а також аудиторської діяльності (прийняли два відповідних закони)", - зазначає віце-прем'єр.
Україна розпочала офіційні переговори про укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА), що є важливим кроком до усунення технічних бар'єрів для нашого промислового експорту.
"Для розширення експортних можливостей в 2017 р. прийнято закони про ратифікацію Конвенції про правила походження товарів "Паневромед" і Угоду про участь України у програмі ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME)", - підкреслюється в статті. - Схвалено стратегічні документи, які впроваджують європейські принципи в різних сферах: Національну стратегію поводження з відходами, Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок, Енергетичну стратегію України на період до 2035 р. Україна включена у індикативні карти Європейської транспортної мережі TEN-T - це розвиток транзитного потенціалу країни. Уряд затвердив План заходів щодо виконання Угоди про асоціацію".
На думку автора, ці та багато інших перемог дозволили Україні отримати репутацію партнера, здатного виконувати взяті на себе зобов'язання.
Детальніше про європейську трансформацію України читайте в матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе ""Не так тії вороги, як добрії люди": кому ще заважає євроінтеграція" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".