Україна почала співпрацювати з Європейською радою інновацій, яка є пілотним проектом для розвитку технологій та інновацій, повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки. Загальний бюджет ради становить понад 2 млрд євро на поточний та наступний роки.
"Україна почала співпрацю з пілотним проєктом Євросоюзу для розвитку проривних технологій та інновацій – Європейською радою інновацій (EIC). Вона створена для підтримки інноваторів, підприємців, невеликих компаній та вчених з яскравими ідеями та бажанням вийти на міжнародний рівень. Загальний бюджет пілоту становить понад 2 млрд євро на 2019-2020 рр.", - йдеться у повідомленні.
Експерти Євроради інновацій розповіли, які саме фінансові інструменти тепер доступні та як їх можуть отримати винахідники з України.
"Сьогодні ми зробили перший важливий крок: поінформували представників бізнесу, стартапів, науково-дослідних установ та університетів України про початок та можливості співпраці в межах нової програми Європейської ради інновацій. Сподіваємося, що ця співпраця буде розвиватися та посилюватися", – зазначив генеральний директор з питань досліджень та інновацій Єврокомісії, експерт EIC Стефан Уакі.
Вказано, що пілотний проєкт об'єднав частину інструментів програми "Горизонту 2020", а також передбачає нові підходи та фінансові інструменти.
Зокрема, передбачено три таких інструменти:
- Pathfinder – гранти на передові дослідження нових технологій. Загальний бюджет становить близько 660 млн євро на 2019-2020 рр.;
- Accelerator funding – фінансування інноваційних стартапів. Загальний бюджет становить понад 1,3 млрд євро на 2019-2020 роки;
- зосередження на приватних інвестиціях (VC, Invest EU).
Окрім того, у рамках Євроради інновацій надаватимуть необхідні консультації та створять мережу даних всіх проєктів та потенційних інвесторів.
Як повідомлялося, Україна опустилася на чотири позиції в рейтингу найбільш інноваційних країн світу Global Innovation Index 2019 і зайняла 47 місце. У той же час Україна займає друге місце серед європейських країн з доходом нижче середнього рівня.
За показником сприятливості політичного середовища автори рейтингу помістили її на 110 місце, з екологічної стійкості – на 120-е. А ось за рівнем створення нових знань і нематеріальних активів – на 17-е.