UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна планує повідомити про підозру ще понад 10 російським військовослужбовцям

Серед цих військовослужбовців є як молодші офіцери, так і генерали, повідомили у ГПУ.

Понад десятьом військовослужбовцям Чорноморського флоту Російської Федерації, прикордонної служби ФСБ та Військово-повітряних сил і протиповітряної оборони ЗС РФ повідомлять про підозру через захоплення українських кораблів у Керченській протоці. Про це написала на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Вона зазначила, що серед цих військовослужбовців як молодші офіцери, так і генерали. Сарган також нагадала, що раніше про підозру вже повідомили вісьмом особам та оголосили їх у розшук. На даний час, за словами прес-секретаря, вже отримано ухвали суду про затримання підозрюваних з метою приводу для розгляду клопотань про обрання запобіжного заходу.

Сарган також зазначила, що під час досудового розслідування за сім днів зібрано 17 томів доказів вчинення РФ агресії по відношенню до ВМС ЗСУ. Зокрема було допитано 75 свідків; визнано та допитано трьох потерпілих - родичів поранених військовослужбовців; проведено 51 огляд документів та інтернет-сайтів; проведено два огляди суден, які повернулись до порту Одеси; отримано докази радіоперемовин між російськими кораблями з приводу ведення агресивних дій; відібрано зразки голосу у основних свідків - членів екіпажів кораблів "Горловки" та "Балти"; отримано низку тимчасових доступів до речей та документів.

Читайте також: Українські моряки в "Лефортово" можуть піддаватися тиску - адвокати

Унаслідок атаки в районі Керченської протоки прикордонна служба ФСБ захопила три українських кораблі з 24 моряками на борту. Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими і заарештувала їх за нібито "незаконний перетин держкордону".

Зазначимо, що Росія не має міжнародно-правових підстав для кримінального переслідування українських моряків. Якщо у РФ є претензії у зв'язку з діями українських військових моряків, їх повинні пред'являти безпосередньо українській державі, але не шляхом організації індивідуального кримінального переслідування військовослужбовців.

Детальніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Звільнення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".