За прогнозами, Україна не потрапляє в групу країн, де буде зовсім кепсько в результаті глобального потепління. Але межу 1,5° Україна вже перетнула. Систему порушили, що призвело до збільшення кількості небезпечних погодних явищ. Тепер маємо шалені вітри, град завбільшки як яйце, смерчі, які недавно спостерігали в Чернігівській області. Останнім часом Полісся дуже змінилося, - там усихають сосни, гинуть ліси.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала Світлана Краковська, вчений-кліматолог, науковий співробітник Українського гідрометеоінституту, член Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (Intergovernmental Panelon Climate Change (IPCC). На жаль, за її словами, не всі розуміють реалії, в яких опинилася Україна.
Вчений повідомила, що на кліматичній конференції в Парижі держави домовилися про такі темпи зменшення викидів, які загальмують потепління, щоб не перетнути позначки 2°. Хоча бажано зупинитися на 1,5°.
"Ми з вами теж спостерігаємо наслідки того, що свого часу зробили попередні покоління. Вони проводили індустріалізацію країни - будували шахти й електростанції, відкривали заводи та металургійні комбінати, і ніхто не думав ні про викиди парникових газів, ні про екологічні проблеми, які чекають у майбутньому", - зазначила вчений-кліматолог.
Детальніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".