UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна передала Нідерландам матеріали справи MH17

Кримінальне провадження щодо чотирьох підозрюваних суд почне розглядати наступного року.

Служба безпеки України передала Нідерландам кримінальне провадження щодо підозрюваних у причетності до збиття малайзійського Boeing 777 рейсу MH17 у 2014 році.

Серед підозрюваних – ексватажок і "міністр оборони" підконтрольного РФ терористичного угруповання "ДНР", полковник Ігор Гіркін (Стрєлков), офіцери ЗС Росії Сергій Дубінський ("Хмурий") і Олег Пулатов ("Гюрза"), та колаборант Леонід Харченко ("Крот") йдеться у відповіді СБУ на запит агентства "Українські новини".

"22.07.2019 матеріали кримінального провадження щодо зазначених підозрюваних передані компетентному органу Королівства Нідерланди в порядку, передбаченому ст. 599, 600 КПК України. Кримінальне провадження щодо зазначених осіб буде направлено в суд, який розпочнеться в Нідерландах орієнтовно в березні 2020 року", - йдеться у ній.

Українські новини

Чи обрані підозрюваним запобіжні заходи та чи оголошено трьох росіян і одного українця у розшук, в українській спецслужбі повідомляти відмовилися, посилаючись на умови угоди про створення Міжнародної слідчої групи (JIT).

"Відповідно до угоди про створення Міжнародної слідчої групи, ніяка інформація не може бути оприлюднена в пресі без згоди інших сторін угоди", - наголошується у документі.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.