UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна озвучила ряд умов для подачі води до Криму

В першу чергу, для подачі води в Крим по Північно-Кримському каналу необхідно, щоб на півострові визначили легітимний орган, з яким можна буде укласти договір.

Виконуючий обов'язки голови Державного агентства водних ресурсів Олексій Чунарьов заявив, що Україна пустить воду для Криму по Північно-Кримському каналу тільки у випадку, коли в рамках закону України про окуповані території на території Криму буде визначено легітимний орган, з яким можна буде укласти договір.

Як повідомляє "Центр журналістських розслідувань", Чурнарьов додав, що ще однією необхідною умовою є будівництво гідротехнічної споруди в руслі Північно-Кримського каналу на кордоні з Кримом, на проектування і будівництво якої у державному бюджеті України на 2015 рік заплановане виділення 50 мільйонів гривень Мінприроди та Держводагентству.

"Необхідність будівництва цієї капітальної підпірної споруди з облаштуванням вузла комерційного підрахунку води викликана, в першу чергу, потребою гарантованого забезпечення водними ресурсами сільгоспвиробників Херсонської області, які використовують воду Північно-Кримського каналу, а також для встановлення подачі води з каналу до Криму за договором", - зазначив Чунарьова.

За його словами, на сьогоднішній день спеціалізованими організаціям Держводагентсва ведуться проектно-вишукувальні роботи по розробці техпроекта підпірної споруди, де будуть визначені її конструктивні та технічні параметри. Проект планується завершити до кінця 2 кварталу 2015 року. Він буде направлений на розгляд в ДП "Укрдержбудекспертиза" мінрегіону України для отримання експертного висновку, який дасть можливість розпочати будівництво.

Чунарьов зазначив, що погашення Кримом боргу перед управлінням Північно-Кримського каналу за водокористування в 2013 році в розмірі 1,7 мільйона гривень також залишається однією з необхідних умов для подальших переговорів по подачі води до Криму.

Читайте також: Експерт пропонує ввести "окупаційний податок" для постачальників товарів у Крим

Раніше російські експерти підрахували, що анексований Росією півострів Крим значною мірою залежить від поставок з України. Так, у складі України з материка туди надходило 80% споживаної прісної води, 65% газу, 70-90% продуктів харчування і близько 75% електроенергії.