UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна отримала американські радіопередавачі для мовлення в Донбасі

Ці передавачі мають забезпечити жителям Донбасу "доступ до точних, високоякісних новин та інформації".

США передали Україні три радіопередавача для здійснення теле - і радіомовлення на всій території Донбасу, повідомляє УНІАН з посиланням на американське посольство.

"Сьогодні Сполучені Штати передали Україні перше з серії поставок обладнання для здійснення мовлення, щоб допомогти поліпшити українські технічні можливості, щоб віщати на сході України", - сказано в повідомленні.

Заступнику міністра інформації Тетяни Попової, яка представляла уряд України, було передано три FM радіопередавача. Як зазначила Попова, ці функції значно посилять можливості для ведення теле - і радіомовлення на Донбасі.

Зазначені функції будуть задіяні для теле - і радіомовлення на тимчасово окупованих районах Донецької області.

Посол США в Україні Пайетт зазначив, що ці передавачі повинні забезпечити жителям Донбасу "доступ до точних, високоякісних новин та інформації".

Посол назвав важливим бажання українського уряду і надалі налагоджувати зв'язок з жителями тих територій Донбасу, які не підконтрольні української влади. На його переконання, ці передавачі повинні мати важливе значення у відповіді української влади на інформаційну війну Кремля, яку Росія здійснює на сході України.

Як писав Володимир Горбулін у статті для DT.UA "Гібридна війна" як ключовий інструмент російської геостратегії реваншу чи не перше, що зробили різні "ополченці" і "зелені чоловічки" на окупованих територіях, - це відключили українські телеканали і масовано включили російські. Формування єдиного і повністю контрольованого інформаційного простору - очевидна стратегія розгортання інформаційної складової конфлікту з боку агресора.

Однак повністю завоювати інформаційний простір Росії не вдалося - багато пропагандистських заяв з боку російського телебачення з української тематики швидко спростовували самі інтернет-користувачі, які все частіше стають "рядовими інформаційних воєн".